У Слов’янську презентують книги про російсько-українську війну. Запрошуємо на презентацію

У Слов'янську презентують книги про російсько-українську війну. Запрошуємо на презентацію!!!

4 липня 2019 року о 17:00 в Центральній бібліотеці ім. М.Петренка у місті Слов'янськ відбудеться презентація двох видань Українського інституту національної пам’яті, присвячених російсько-український війні.

17:00-17:30 презентація видання “Дівчата зрізають коси”. До книги увійшли спогади 25 жінок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій. Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

Спікери:

Тетяна Ковтунович, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті,
Євгенія Подобна, журналістка, воєнна кореспондентка, письменниця.

Збірник спогадів “Дівчата зрізають коси” підготовлено в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті “Усна історія АТО”.

Презентація видання «Люди «сірої зони» – це перша книга, у якій свідчать жертви окупації та люди, які не маючи владних повноважень, виступили проти російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» – території, де не діють закони цивілізованого світу.

Книга створена за підтримки Українського інституту національної пам'яті. Англомовна версія перекладена та видана на замовлення Міністерства інформаційної політики України. Вона охоплює період життя кримчан, коли російські силовики та спецслужби почали проти них масові репресії.

Анна Андрієвська – співавторка книги «Люди сірої зони», журналістка;
Олена Халімон – співавторка книги «Люди сірої зони».

У проекті авторів Анни Андрієвської та Олени Халімон йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровна і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію». Серед авторів розповідей є нинішні в'язні Кремля - Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух.

Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців?
Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові?

Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.

2
10

Эта запись была размещена в рубрики: