Новини фіскальної служби Слов’янська: Більше 639 тисяч гривень сплачено туристами до бюджету


Підсумки роботи Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області за січень-травень 2019 року

 За п’ять місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області мобілізовано до Зведеного бюджету України 815,6 млн.грн., що в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 335,1 млн.грн. більше. Зокрема, протягом січня-травня місяця поточного року підприємства сплатили до загального фонду Державного бюджету 329,7 млн. гривень. Основними джерелами наповнення державного бюджету є  податок на додану вартість, якого сплачено 102,4 млн. гривень, податок на доходи фiзичних осiб – 111,7 млн.грн, військовий збір – 27,4 млн.грн. та ін.

Платники за п’ять місяців 2019 року перерахували до місцевих бюджетів 486,0млн. грн. податків, зборів, платежів, що в порівнянні з минулим роком більше на 240,6 млн.грн. або на 98,6 відсотки. Основними джерелами наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб 330,3млн.грн., плата за землю 43,4 млн. гривень, єдиний податок 47,8млн.грн.

 

Отримання громадянином України документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у разі його втрати

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 70.9 ст. 70 Податкового кодексу України та п. 7 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017    № 822 (далі – Положення № 822), за зверненням платника податків, його законного представника або уповноваженої особи контролюючий орган видає документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр), відповідно до порядку, визначеного Положенням № 822 (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті). У такому документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Для отримання документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, фізична особа пред’являє документ, що посвідчує особу.

За бажанням особи документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, може бути виданий її представнику за наявності документа, що посвідчує особу такого представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії (з чітким зображенням), а також довіреності, засвідченої у нотаріальному порядку, на видачу такого документа (після пред’явлення повертається) та її копії (п. 9 розділу VII Положення № 822).

Згідно з п. 8 розділу VII Положення № 822 документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, надається протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи, її представника до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи.

Громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до п’яти робочих днів.

Таким чином, у разі втрати документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі, фізичній особі необхідно звернутися до контролюючого органу за місцем проживання або до будь-якого контролюючого органу (якщо тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання або не має постійного місця проживання в Україні) та пред’явити паспорт.

 

ДФС розроблено рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що ДФС України на головній сторінці офіційного веб-порталу за посиланнямhttps://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/381625.htmlповідомила наступне.

Державною фіскальною службою України для зручності суб’єктів господарювання, які з 01 липня поточного року мають отримати ліцензії на виробництво, зберігання, оптовий та роздрібний продаж пального, розроблено форми заяв:

- на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на виробництво пального;

- на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право зберігання пального;

- на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі;

- на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право оптової торгівлі пальним, за наявності місць оптової торгівлі;

- на одержання ліцензії (дубліката ліцензії) на право роздрібної торгівлі пальним.

Звертаємо увагу, що дані форми заяв мають виключно рекомендований характер, оскільки законодавством не передбачено затвердження форм заяв для отримання ліцензій на право оптової або роздрібної торгівлі пальним, або на право зберігання пального. Такі заяви надаються органу ліцензування у довільній формі.

Рекомендовані зразки заяв на отримання ліцензій розміщені на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням: https://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/73445.html

 

Чи здійснюється розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску?

Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті єдиного внеску.

Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року  № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Слов’янсько-Лиманське управління

Донеччина: надходження до зведеного бюджету на 595 мільйонів перевищили торішні

 За результатами роботи протягом перших п’яти місяців 2019 року фахівцями податкової служби Донецької області забезпечено надходження до зведеного бюджету країни у сумі майже 9,7 млрд грн, що на 594,6 млн грн перевищує минулорічні надходження.

Значний приріст податкових надходжень, насамперед, відбувся  завдяки усвідомленню бізнесом важливості своєчасної сплати всіх належних платежів, а також завдяки злагодженій та конструктивній роботі податківців Донеччини.

У розрізі територіальних управлінь Донеччини найбільші надходження до зведеного бюджету країни традиційно належать м. Маріуполю, а саме 2,9 млрд грн, або 30% від усіх надходжень по області.

Лідерами серед основних джерел формування зведеного бюджету Донецької області залишаються:

- податок на доходи фізичних осіб – 4,8 млрд грн (49%);

- податок на прибуток підприємств – 1,5 млрд грн (15%);

- податок на додану вартість – 1,2 млрд грн (12%).

Головне управління ДФС у Донецькій області висловлює свою вдячність та повагу усім сумлінним платникам податків регіону, бо саме завдяки вам наша область та держава в цілому безупинно зміцнює та покращує свою економіку, а відтак - і рівень життя наших громадян.

 

Від торгівлі алкоголем та цигарками місцеві бюджети Донеччини отримали майже 20 мільйонів гривень

З початку 2019 року 19,8 млн грн надійшло від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від платників регіону до місцевих бюджетів Донецької області, що на 12% більше торішніх показників.

В той же час управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Донецькій області постійно здійснює моніторинг законності функціонування торгівельних об’єктів на території області, якими здійснюється або може здійснюватися роздрібна торгівля підакцизними товарами, проводиться аналіз та відпрацювання скарг громадян та громадських організацій щодо здійснення реалізації товарів підакцизної групи з порушеннями законодавства України, а також проводяться контрольно-перевірочні заходи з їх упередження.

Так, з початку року за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій суб’єктів господарювання притягнуто до фінансової відповідальності на суму 869,5 тис. грн, за несвоєчасну сплату чергового платежу з початку року призупинено дію 354 ліцензій та анульовано 72 ліцензій. У тому числі, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 18 ліцензій. До недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 551 тис. гривень.

У зв’язку з початком курортного сезону ГУ ДФС у Донецькій області нагадує суб’єктам господарювання, що лише за наявності відповідної ліцензії вони можуть провадити торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами та звертає увагу - штрафні санкції за ці порушення складають 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тисяч гривень.

 

З  початку червня 2019 року Донецька митниця ДФС долучилася до спеціальної  операції «Бастіон»

 З 03 червня поточного року ДФС України у всіх областях проводиться операція «Бастіон». В її рамках здійснюється оптимізація роботи у напрямку попередження, виявлення та припинення порушень у митній сфері, а також виявлення кримінальних порушень у митному та податковому напрямку. Зосереджено увагу на руйнуванні не тільки існуючих схем, а й  виявлення факторів, які сприяють їх виникненню в розрізі ухилення від сплати податків, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, в тому числі фінансуванні тероризму.

Не є секретом, що суб’єкти підприємницької діяльності, серед яких багато тих, хто здійснює зовнішньоекономічну діяльність, вважають за необхідне здійснити так звану «оптимізацію» обов’язкових податкових зобов’язань. Просто кажучи – не сплатити або мінімізувати податки. Саме   викриття таких недобросовісних платників є одним із основних завдань оголошеної спецоперації. Таким чином, суб’єкти, які ведуть свій бізнес чесно і прозоро, не стануть предметом прискіпливої уваги митників та податківців.

З початку операції минуло менше тижня, проте митникам Донеччини вже є чим звітувати перед державою. Завдяки плідній співпраці з податківцями області при проведенні перевірки митної декларації встановлено факт спроби заниження суб’єктом підприємницької діяльності  транспортних видатків, і як наслідок – зменшення митної вартості товарів, що були ввезені на митну територію України, в результаті чого зменшено базу оподаткування. За цим випадком митниками складено протокол про порушення митних правил за ст.485 Митного кодексу України. Після розгляду справи по суті до держбюджету надійде більше 61 тис гривень додаткових надходжень.

Крім того,  в іншому випадку проведено аналіз поданих до митного оформлення документів, які визвали певні сумніви щодо вартості задекларованого товару. Після коригування митної вартості державна скарбниця поповнилася більш ніж на 273 тис. гривень. Слід відмітити, що  суб’єкт господарювання повністю погодився з прийнятим митниками рішенням.

Операція «Бастіон» охоплює перевіркою не тільки діяльність підприємств, а й операції з товарами, що здійснюють громадяни. За недотримання фізичними особами митного законодавства в частині ухилення від сплати податків за нецільове використання транспортних засобів, що були ввезені на митну територію України у режимі транзиту, у відношенні правопорушників складено два протоколи про порушення митних правил. Загальна сума штрафних санкцій, передбачених ч.3 ст.470 та ст.485 Митного кодексу України, склала понад 534 тис. гривень.

Варто нагадати, що недоотримані державою податки – це погані дороги, нестача грошей на відновлення життєво необхідної інфраструктури, низькі пенсії та багато іншого, що не дає нам право жити комфортно. Адже  спеціальна операція «Бастіон», що триватиме до кінця грудня 2019 року, сприятиме наповненню державної казни та створить більш сприятливі та конкурентоспроможні умови ведення чесного бізнесу.

Українське суспільство більшість інформації отримує з інтернет-ресурсів. І перед тим, як роботи висновки з того негативу, що вже «бродить» сторінками різноманітних видань, треба проаналізувати особисті відчуття та спитати себе - в якій країні я хочу жити? І якщо відповідь  - в розвинутій, то треба сказати, що обов’язок сплати податків є її перший признак.

 

Більше 639 тисяч гривень сплачено туристами до бюджету Донеччини

Курортний сезон тільки розпочинається, а відпочивальники Донеччини вже залишили у регіоні 639,3 тис. гривень туристичного збору. До речі, це більше, ніж удвічі, перевищує торішні показники.

Найбільш привабливі для мешканців та гостей регіону є, за традицією,  курортні зони м. Маріуполя, м. Слов`янську, Слов’янського та Лиманського районів. Так, протягом п’яти місяців 2019 року відпочивальники на морському узбережжі сплатили понад 175 тис. гривень. А прихильники «зеленого» туризму залишили місцевим бюджетам м. Слов`янськ, Слов’янського та Лиманського районів більше 162 тис. грн туристичного збору. Крім того, у 2019 році з’явився ще один лідер – гості м. Краматорськ поповнили місцеву казну на 160,6 тис. гривень.

Нагадуємо, що туристичний збір – це місцевий податок, кошти якого поповнюють місцеву скарбницю. У 2019 році відбулися значні зміни у порядку його оподаткування. Ставка збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі:

  • до 0,5 відсотка (до 20,86 грн) – для внутрішнього туризму;
  • до 5 відсотків (до 208,65 грн) – для в’їзного туризму

від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Податковим періодом для сплати та звітування щодо збору, як і раніше, залишився квартал. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам.

Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації, сплачується податковими агентами щоквартально, у визначений термін за місцезнаходженням об’єкта.

 

Донеччина: 36 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень передано до правоохоронних органів з початку 2019 року

 У січні-травні поточного року за результатами дослідження діяльності суб’єктів господарювання Донеччини управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 36 матеріалів, за якими встановлено збитки бюджету на суму більше 1,7 млрд грн та виявлено легалізованих доходів, одержаних злочинним шляхом, на 1,4 млрд гривень.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були спрямовані до правоохоронних органів, 34 матеріали  було приєднано до кримінальних проваджень. Крім того, порушено і обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12 кримінальних проваджень.

Більше 19% від усіх виявлених правопорушень – це порушення у сфері державних закупівель. Так, з початку року управлінням вже складено 7 матеріалів щодо порушень в цій сфері, у тому числі 6 матеріалів було приєднано до кримінальних проваджень та 2 кримінальних провадження –обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою недопущення використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: