З  початку червня 2019 року Донецька митниця  ДФС долучилась до спеціальної  операції «Бастіон»

Відтак, з 3 червня поточного року Державною фіскальною службою України у всіх областях проводиться операція «Бастіон».

В її рамках здійснюється оптимізація роботи у напрямку попередження, виявлення та припинення порушень у митній сфері,  а також виявлення кримінальних порушень у митному та податковому напрямку. Зосереджено увагу  на руйнуванні не тільки існуючих схем,  а і  виявлення факторів, які сприяють їх виникненню в розрізі ухилення  від сплати податків, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, в тому числі фінансуванні тероризму.

Не є секретом, що суб’єкти  підприємницької діяльності, серед яких багато тих, хто здійснює зовнішньоекономічну діяльність, вважають за необхідне, здійснити так звану «оптимізацію» обов’язкових  податкових зобов’язань. Просто кажучи, не сплатити або мінімізувати податки. Саме   викриття таких недоброчесних платників, є одним із основних завдань оголошеної  спеціальної операції.  Тому суб’єкти, що здійснюють операції з товарами, які ведуть свій бізнес чесно і прозоро не стануть предметом прискіпливої уваги митників та податківців.

З початку операції минуло менше тижня, проте, митникам Донеччини вже є чим звітувати перед державою. Завдяки плідній співпраці з податківцями області, при проведенні перевірки митної декларації встановлено факт спроби заниження суб’єктом підприємницької діяльності  транспортних видатків, і як наслідок, зменшення  митної вартості товарів, що були ввезені на митну територію України, а тим самим зменшено база оподаткування. За цим випадком, митниками складено протокол про порушення митних правил  за ст. 485 Митного кодексу України. Після розгляду справи по суті, до держбюджету надійде більше 61 тис гривень додаткових надходжень.

Крім того,  в іншому випадку,  проведено аналіз поданих до митного оформлення документів, які визвали певні сумніви, щодо вартості задекларованого товару. Після коригування митної вартості, державна скарбниця поповнилась більш ніж на 273 тис. грн. Слід відмітити, що  суб’єкт господарювання повністю погодився з прийнятим митниками рішенням.

Слід зазначити, що операція «Бастіон» охоплює перевіркою не тільки діяльність підприємств, а і операції з товарами, що здійснюють громадяни.   За недотримання фізичними особами митного законодавства в частині ухилення від сплати податків за нецільове використання транспортних засобів, що були ввезені на митну територію України  у режими транзиту, у відношенні правопорушників складено два протоколи про порушення митних правил. Загальна сума штрафних санкцій, передбачених ч. 3 ст. 470 та ст. 485 Митного кодексу України склала понад  534 тис. грн.

Варто нагадати, що недоотримані державою податки – це погані дороги, нестача грошей на відновлення життєве необхідної інфраструктури, низькі пенсії  та багато іншого, що  не дає нам право жити комфортніше. Адже,  спеціальна операція «Бастіон», що триватиме до кінця грудня 2019 року, сприятиме наповненню державної казни та створить більш сприятливі та конкурентоспроможні умови ведення чесного бізнесу.

Українське суспільство більшість інформації отримує з інтернет ресурсів. І перед тим, як роботи висновки з того негативу, що вже «бродить» сторінками різноманітних видань, треба проаналізувати особисті відчуття та спитати себе, - в якій країні я хочу жити?  І якщо відповідь  - в розвинутій, то треба сказати, що обов’язок плати податки є її перший признак.

 

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: