Герої не вмирають! Керівництво поліції Донеччини взяли участь у відкритті меморіалу правоохоронцям з батальйону Кульчицького

Відкрили пам’ятний знак міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та в.о.Командувача Національної гвардії Микола Балан. Захід було приурочено до 5-ї річниці загибелі генерала Сергія Кульчицького та його команди у гелікоптері, який збили терористи біля Слов’янська.

 

12 бійців навіки залишилися боронити Україну на Донеччині, з них шестеро - молодих хлопців з Івано-Франківська, які у своєму рідному краї боролися зі злочинністю, а як ворог прийшов на українську землю  - вирушили захищати свій народ на Схід.На той час бійці спеціальної роти міліції, вони не залишилися вірними присязі. Хлопчики стали воїнами, а воїни – янголами.

29 травня 2014 року, Вознесіння. Поки їх батьки вдома йшли до церкви, сини під обстрілами бойовиків відстоювали свободу та незалежність України. Кожен в зоні АТО пережив чимало небезпечних ситуацій: у когось граната мало не розірвалася під ногами, іншого дивом оминула ворожа куля.  Цього дня вони готувалися до ротації та вже марили побачити своїх рідних.  За 10 хвилин до смерті  побратими зробили фото.

Шістьох правоохоронців забрав гелікоптер  Мі-8Мт Національної гвардії України. Коли поверталися з гори Карачунпісля розвантаження продуктів  харчування  для військових, вертоліт підбили терористи з переносного зенітного ракетного комплексу. Він вибухнув у повітрі, впав та ще раз вибухнув, похоронивши воїнів в уламках.

Загинули 12 осіб -шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи двох членів екіпажу гелікоптера та шість правоохоронців. Серед загиблих був начальник управління бойової та спеціальної підготовки Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький.Це був його четвертий виліт на Карачун і останній день перед відпусткою.

Вічна пам'ять героям, які зберегли життя інших ціною власного. Указом Президента України за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", всі бійці нагороджені орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
2
12

Эта запись была размещена в рубрики: