Рок-балада “Беркут” у Слов’яньску : екзистенція миру та війни

В рамках фестивалю Слов'янська книжкова толока 7 червня о 19:00 в ТЕПЛИЦЯ, відбудеться рок-балада "Беркут" : екзистенція миру та війни. спектакль, який вибухає у вас на очах. заснований на поезіях Івана Франка та подіях сучасної України. прем'єра відбулася в лютому місяці 2015 року в м.Дніпро, 16 + вхід вільний

режисер і засновник майстерні - Данило Слюсар - про спектакль: "Першочерговий задум вистави належить актору майстерні Володимиру Клименку. Він прийшов до мене з оберемком Франкових віршів, мовляв треба з них творити дійство... Ми і почали: аудіозапис розгону Майдану, воєнний шолом, портрет Тараса Шевченка з логотипом "200", "звуки" приймання законів у Верховній Раді України тощо.

Словом, на перетині поезій Івана Франка і алюзій до цілком сучасних і "гарячих" проблєм створили цілком документальний спектакль, сповнений, щоправда, насиченого символізму. З часом розвитку майстерні я збагнув, що Герою, зокрема, й мені ,як невід'ємній частині дійства, тісно в заданій формі.

У цьому моменті ми і зустріли глядача, який назвав себе вуйком Романом і порадив мені подивитися вірш Івана Франка "Беркут". З тої самої миті і до цего (!) менту спектакль розвивається, змінюється, дихає... Наразі він відкидає будь які форми і кшталти. Йому тісно. Він розправляє крила... і тим самим руйнує всі умовности слів. Екзистенція буття цього Героя , сливе окрема субстанція/аура/душа/тотем, що може вселитися в будь-кого. Кого обере. Бо: "...над Тобою тож завис БЕРКУТ нестримний!"

ҐЕРЦЬ у русі - https://www.youtube.com/watch?v=e3-7XJtdCuc&t=3s
ҐЕРЦЬ у світлинах - www.instagram.com/gercz_uart
ҐЕРЦЬ у звуках - soundcloud.com/gercz_uart

Проект реалізується ГО Платформа Ініціатив "Теплиця" за підтримки програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні у партнерстві з EUNIC — Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: