Новини фіскальної служби Слов’янська. Нові рахунки для ЄСВ


Увага! Сплачувати ЄСВ необхідно тільки за новими рахунками

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  нагадує, що з 2 травня  2019 року змінилися реквізити  рахунків для сплати єдиного соціального внеску, які відкриті на балансі центрального апарату Державної казначейської служби України (код банку - 899998)

Таким чином, починаючи з 02.05.2019 р. кошти, які сплачуються   платниками податків на  рахунки за старими реквізитами (що діяли до 02.05.2019р.), не  зараховуються до бюджетів, а повертаються  платникам  як  нез’ясовані надходження.

З оновленими рахунками можна ознайомитися на суб-сайті «Територіальні органи ГУ ДФС у Донецькій області» у розділі «Бюджетні рахунки».

Правильне заповнення платіжних документів на сплату єдиного внеску забезпечує відсутність боргу у платника

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області доводить, що з 02 травня 2019 року змінились реквізити із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

З метою уникнення помилок та запобігання нарахування штрафних санкцій при сплаті платежів, необхідно дотримуватися вимог наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666 із змінами, яким затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів (далі – Порядок № 666).

Відповідно до Порядку № 666 плата за кожним видом платежу та за кожним видом сплати має оформлятися окремим документом на переказ. У Порядку № 666 наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу» у різних випадках. Особливу увагу при заповненні цього поля потрібно приділяти правильності визначення коду видів сплати.

У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог, визначених у Порядку № 666, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов’язання (код виду сплати 101).

У разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140.

Звертаємо увагу, що перелік кодів видів сплати (які вказуються у полі «Призначення платежу») розрахункового документа наведено у додатку до Порядку № 666.

Для уникнення боргу з єдиного внеску також рекомендуємо платникам провести звірку надходження коштів на нові рахунки для сплати єдиного внеску, які почали діяти з 02.05.2019.

Надіслати запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами можна через «Електронний кабінет»

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує.

ДФС України повідомила, що згідно з п. 42¹. 2 ст. 42¹ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) «Електронний кабінет» забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, законами з питань митної справи, в тому числі, шляхом, зокрема, проведення звірки розрахунків платників податків з державним та місцевими бюджетами, а також одержання документа, що підтверджує стан розрахунків, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням електронного підпису посадової особи контролюючого органу та печатки контролюючого органу.

Меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини «Електронного кабінету» дозволяє платнику створити та надіслати до відповідного органу ДФС запит щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС (далі – Запит) за формою «F/J1300203».

Верхня панель навігації у вікні «Заяви, запити для отримання інформації» дозволяє встановити відповідний період та обмежити перелік документів за типом «J(F)13 Запити та довідки». Зі списку документів обирається Запит (F/J1300203) натисканням лівої клавіші миші. У наступному вікні в полях «Регіон» та «Район»обирається відповідний територіальний орган ДФС (за замовчуванням встановлено орган ДФС за місцем основної реєстрації), та натискається кнопка «Створити».

Поля форми Запиту заповнюються системою автоматично, а саме:

  • найменування; прізвище, ім’я, по батькові платника податків;
  • податковий номер платника податку або серія та номер паспорта;
  • дата відправлення Запиту до органів ДФС.

Автоматичне заповнення таких полів можна відмінити, знявши позначку «Авто розрахунок».

Зберегти створений Запит можна натиснувши кнопку «Зберегти». Збережений документ можна підписати та відправити до органу ДФС, натиснувши кнопки «Підписати» та «Відправити».

Робота у приватній частині «Електронного кабінету» здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (електронного кваліфікованого підпису), отриманого у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.

Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою:https://cabinet.sfs.gov.ua , а також через офіційний веб-портал ДФС.

Отже, платник податків має право надіслати Запит за формою«F/J1300203» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини «Електронного кабінету».

Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату ПДФО за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує.

ДФС України на офіційному веб-порталі за посиланням https://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/378902.html нагадала, що фізична особа, яка не зареєстрована як фізична особа – підприємець, зобов’язана самостійно до  1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання (податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та/або військовий збір), зазначеного в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

► при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;

► при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 ст. 126 розділу ІІ ПКУ).

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, нараховується пеня (п.п. 129.1.3 ст. 129 розділу ІІ ПКУ).

Слов’янсько-Лиманське управління

 

Бюджет Донеччини отримав 23,4 млн гривень відшкодованих збитків за виявленими фактами відмивання доходів

З початку року управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області було підготовлено 30 матеріалів по виявленим фінансовим операціям, які можуть бути пов'язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Протягом січня-квітня 2019 року фіскалами було виявлено цілий «букет» різноманітних злочинів з ознаками кримінальних правопорушень. Так, за ст. 209 Кримінального кодексу «легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом» складено 10 матеріалів, сума виявлених легалізованих доходів по яким склала 949,2 млн гривень. За предикатними злочинами «суспільно небезпечні протиправні діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» - 26 матеріалів з загальною сумою встановлених збитків 1,2 млрд гривень. За іншими злочинами – 7 матеріалів на суму нанесених збитків 78,4 млн гривень.

Усі матеріали були передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України. За результатами їх розгляду  30 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 11 кримінальних правопорушень обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Протягом січня-квітня 2019 року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління, було вилучено грошових коштів на суму 3,1 млн грн та відшкодовано збитків – на 23,4 млн гривень.

 

Структура наповнення бюджету за рахунок адміністрування митних платежів

За  підсумками роботи Донецької митниці ДФС у січні-квітні 2019 року до Державного бюджету України перераховано понад 2,1 млрд грн, в тому числі у розрізі загального та спеціального фондів – більше 2,1 млрд грн та майже 22 млн грн відповідно. Окремо у квітні поточного року до скарбниці країни від митників Донеччини надійшло близько 565 млн грн митних платежів.

Сировинні матеріали, які використовують для виробництва власної продукції найпотужніші підприємства-виробники Донецької області, є основою переліку товарів, за рахунок яких забезпечено надходження митних платежів до казни держави. За ввезення їх на митну територію України суб’єктами господарювання сплачено практично 1 млрд 517 млн грн податків, що становить більше 71 % від загальної суми митних надходжень у січні - квітні цього року. Також значна сума податків, яка складає 16% від загальної суми перерахувань або близько 345 млн. грн, сплачена при імпорті промислового обладнання та транспорту.

Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, що здійснюють операції з товарами в зоні діяльності Донецької митниці ДФС, активно користуються пільгами, передбаченими умовами асоціації між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншої сторони. Так, для преференційного постачання товарів походженням з України митницею протягом чотирьох місяців поточного року видано 872 сертифіката з перевезення товару форми EUR.1. Найбільша їх кількість видана на товари, що експортовані до наступних країн Євросоюзу: Польща, Румунія, Німеччина, Італія, Словенія, Болгарія.

 

З початку року від платників Донеччини надійшло в рахунок погашення боргу з ЄСВ понад 135,1 млн гривень

 Як повідомляє управління погашення боргу ГУ ДФС у Донецькій області, за результатами вжитих заходів з початку року забезпечено надходжень в рахунок погашення заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ)  на суму понад 135,1 млн гривень. Одночасно, від органів державної виконавчої служби за чотири місяці поточного року надійшло понад 1,3 млн гривень.

ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу, що згідно з положеннями діючого законодавства України ЄСВ повинен сплачуватися своєчасно та у повному обсязі, також фінансове становище платника не ставиться в залежність до можливості або неможливості виконання обов’язку сплати ЄСВ.

При цьому законодавцем чітко визначено алгоритм погашення заборгованості з ЄСВ, згідно якого фіскальні органи працюють спільно з органами державної виконавчої служби. В цій взаємодії органи фіскальної служби виконують функції адміністратора, а ось органи державної виконавчої служби вже виконують функції безпосереднього стягнення.

Так, якщо платник ЄСВ ігнорує свій обов’язок щодо сплати податку, органи ДФС відповідно до діючого законодавства надсилають такому платнику вимогу про сплату боргу. У разі, якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги він не сплачує суму боргу, не оскаржує вимогу у встановленому порядку, орган ДФС надсилає вимогу, як виконавчий документ, до органу державної виконавчої служби для її подальшого примусового виконання.

В подальшому державний виконавець розпочинає примусове стягнення, зокрема, шляхом першочергового стягнення коштів з рахунків платника у банках та, в подальшому, за рахунок продажу його майна.

Одночасно необхідно зазначити, що згідно з діючим законодавством, строки давності щодо стягнення ЄСВ не застосовуються.

При цьому, такі ключові заходи примусового стягнення супроводжуються  арештами та, відповідно, блокуванням рахунків платника у банківських установах, арештом майна такого платника, примусовим вилученням майна та його реалізацією, тощо.

Чи варто наражати свій бізнес та упорядкований образ життя на такі неприємності?

Шановні платники єдиного соціального внеску Донецької області, фіскальна служба Донеччини звертає увагу на необхідність постійного моніторингу платниками стану сплати ЄСВ та наявності (відсутності) заборгованості з вказаного платежу.

Одночасно повідомляємо, що отримати інформацію про стан заборгованості з ЄСВ можливо, безпосередньо звернувшись до відповідного органу ДФС або за допомогою Електронного кабінету платника податків.


З доходів мешканців Донеччини зведений бюджет отримав 
більше 3,8 мільярдів гривень

За січень-квітень 2019 року до зведеного бюджету країни від платників Донецької області надійшло 3 млрд 815 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 840 млн грн перевищує показники відповідного періоду 2018 року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним з основних бюджетоутворюючих елементів, на нього припадає більше половини від усіх перерахувань суб’єктів господарювання області - 52,6 відсотка.

Серед основних чинників зростання надходжень податку на доходи фізичних осіб – підвищення рівня мінімальних заробітних плат, а також розширення бази оподаткування, зокрема, у рамках заходів з легалізації трудових відносин та повноти сплати роботодавцями податків і зборів при виплаті доходів. Водночас, слід зазначити високу відповідальність роботодавців Донеччини як перед найманими працівниками в частині забезпечення державних гарантій в оплаті праці, так і перед територіальними громадами області. Основна сума сплаченого податку, а саме – майже 75%, залишається в розпорядженні місцевих громад  для подальшого розвитку регіону та фінансування заходів у соціальній сфері.

Так, за січень-квітень 2019 року до місцевих бюджетів області надійшло 2 млрд 851 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Натомість, до Державного бюджету України за чотири місяці 2019 року надійшло майже 964 млн грн зазначеного податку.

Найбільше податку на доходи фізосіб до бюджетів усіх рівнів надійшло від суб'єктів господарювання м. Маріуполя – понад 1,5 млрд грн (40% від загальної суми надходження податку на доходи фізичних осіб), Покровського району – 534 млн грн (14%) та м. Краматорськ – 423 млн гривень (11 відсотків).

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: