Гарбузи можуть принести прибуток у мільйон гривень

?

Фото: SuperAgronom.com

Заробляти на гарбузах, котрі на базарі коштують у буквальному розумінні слова копійки, мільйони - це реально, переконаний Леонтій Гасюк із Кам’янець-Подільського району. Про це пише
 Голос України.

У своєму невеликому господарстві, яке займає майже півтори сотні гектарів, Леонтій Семенович і директор, і головний працівник, і економіст, і менеджер з продажу.

Коли років п’ять тому задумався над вирощуванням гарбузів, щоб не прогоріти, аналізував насамперед перспективи та можливі ринки збуту. І в теорії все виходило, начебто, непогано. Але життя, як завжди, вносить свої корективи. То два роки поспіль посуха — урожай замалий. А то вродило — немає збуту.

Нут, гарбузи, сочевиця та інші: тонкощі вирощування нішевих культур, досвід та поради практиків (найцікавіше)

Під грбузи виділено 3га. Добре, що при вирощуванні це нетрудомістка культура, багато робочих рук не потребує. Але без механізації все одно не обійтись, якщо хочеш займатись справою всерйоз. Тож у господарстві є свій гарбузовий комбайн, сушарка для насіння і навіть невелика олійня. Якби справа пішла добре, можна і про фасувальну лінію з часом подумати.

«Зі своїх трьох гектарів отримую насіння, з якого віджимаємо до чотирьохсот літрів олії», — розповів Гасюк. — Навіть при ціні у шістсот гривень за літр можна отримати 240 тисяч гривень. Для порівняння: пшениця дає до 35 тисяч гривень з гектара. Тож на тій же площі матиму вдвічі менший заробіток».

Здавалося б, вигода очевидна. Але найбільша проблема — зі збутом. От і стає виробник за прилавок на різних ярмарках, виставках і форумах, щоб пропагувати свій товар.

Попри всі труднощі закидати олійну справу не збирається. У найближчих планах — продавати ще й лляну олію. Щоправда, за вирощування цієї культури не береться — ґрунти не підходящі, тож високих врожаїв на них не буде. А от переробляти закуплений льон можна.

5
0

Эта запись была размещена в рубрики: