Мобільні групи психологічної підтримки в ООС: вимога чи необхідність?

На базі Слов’янського полку пройшов інструктаж чергової зміни мобільних груп психологічної підтримки угрупувань НГУ в ОТУ «Північ» та «Схід».

Щоденно нацгвардійці виклонують завдання в операці\ обєднаних сил, не виключаючи і першу лінію. Тому психологами була введена практика роботи  мобільних груп психологічної підтримки, які виїздають безпосередньо на місця несення служби.

До складу мобільних груп психологічної підтримки зазвичай входять психолог та військовий капелан. Вони працюють з бійцями на місцях несення служби у Луганській та Донецькій областях, не зважаючи на «номер» лінії зіткнення.

В ході інструктажу військові психологи та капелани, за участі офіцерів головного управління НГУ, розбирали питання організації психологічного супроводу виконання службово-бойових завдань військовослужбовцями НГУ в районі проведення ООС. та здійснення заходів психологічного забезпечення

«Мобільні групи створені для роботи на передовій, коли поряд немає штатного психолога. Основною нашою задачею є моніторинг психологічного стану бійців та контроль їх бойового (службового) стресу, для попередження і виявлення психотравматичних переживань, а в разі необхідності надання вчасної психологічної підтримки і консультації», – каже офіцер-психолог угрупування НГУ в ОТУ «Північ» Марина Гребенюк.

На практичних заняттях психологи обмінювалися набутим досвідом, проводили майстер-класи з психологічного вивчення людини (психодіагностики), та прийомів першої психологічної допомоги.

«Нам потрібно працювати швидко та якісно, тому що ми саме мобільна група. Зазвичай ми обмежені у часі, і потрібно встигнути діагностувати, проаналізувати і прийняти рішення. Ми спілкуємося з бійцями та психологічно підтримуємо їх на місцях несення служби, адже гвардійці знаходяться протягом ротації в умовах стресу. Це не лише загроза життю, це й польові умови життя і розлука з близькими», - зазначає офіцер-психолог батальної групи Оксана Новосад.

Загалом, завдання психолога — запобігти негативним змінам у психіці військовослужбовця й допомогти командирам зрозуміти, що відбувається з бійцями в бойових та екстремальних умовах. Військові психологи зазначають, що порівняно з постійними місцями дислокації – їх робота має більшу інтенсивність.

«Деякі з фахівців вперше потрапили на ротацію, тому ми зазначаємо на акцентах роботи і допомагаємо зрозуміти «підґрунтя». Участь психологів у озброєних конфліктах важко переоцінити, адже ми працюємо не тільки під час відкритої фази протистоянь, а й з наслідками та травмами. Можна сказати, що ми супроводжуємо бійців перед, під час та після ротації», - каже  офіцер-психолог штабу угрупування НГУ Об’єднаних сил Юлія Макєєва.

Прес-служба НГУ в ОТУ «Північ»


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
0
3

Эта запись была размещена в рубрики: