За круглим столом проти насильства щодо жінок та дівчат в Україні


10 травня 2019 року проведено круглий стіл щодо обговорення питання підвищення ефективності запобігання насильству в сім’ї серед представників громадських об’єднань та організацій в рамках реалізації проекту UNFPA «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні».

Як результат роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в м. Слов’янськ, Маріуполь та Вугледар в 2018 році створено спеціалізовані формування для осіб, які постраждали від насилля та жорстокого поводження денного та цілодобового перебування.

7 лютого 2018 року у Слов’янську за підтримки Фонду народонаселення ООН при фінансовій підтримці уряду Великобританії відкрито Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства або жорстокого поводження – тимчасовий притулок для жінок, який став безпечним місцем, де жінки має можливість отримати необхідну психологічну, соціальну, правову підтримку для відновлення власних внутрішніх ресурсів та прийняття рішень щодо подальшого життя.


На робочій зустрічі розглядалося ряд питань стосовно виконання Закону України щодо протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству, а також питання «Чому жінці тяжко піти?» На що кваліфіковані фахівці надали відповідь:

  • Жінку дотепер утримує фаза «медового місяця», яка йде після фази насильства.
  • Економічна залежність від насильника.
  • Віра в те, що вона ще зможе зберегти мир у відносинах.
  • Страх помсти у разі розриву стосунків.
  • Погрози кривдника (вбити або покалічити її, дітей або когось із близьких їй людей, якщо вона піде).
  • Знищена самооцінка в результаті пережитого насильства.
  • Депресія в результаті пережитого насильства, і як наслідок - відсутність сил для розриву.
  • Емоційна залежність від партнера.

Донецькою обласною громадською організацією «Ліга соціальних працівників» лобіюється питання інституалізації Центру, і тому проводиться певна робота щодо шляхів пошуку подальшого існування спецформування – притулок.

Основні питання, за якими зверталися до нас громадяни, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства (ГОН) були: соціальна та психологічна допомога та супровід, участь у групових заходах та тренінгах, юридичне консультування з питань оформлення розлучення, написання заяв до суду про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, притягнення до відповідальності  у випадку насильства та питання захисту від подальшого насильства, порушення справи щодо позбавлення батьківських прав тощо.

Гаряча лінія – (095) 215-88-73; doogoliga@gmail.com

3
0

Эта запись была размещена в рубрики: