Новини від податковців Слов’янська: хто створює найманим працівникам проблеми з нарахуванням пенсії


За
січень-квітень 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області надано майже 10 тисяч адміністративних послуг

 Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом чотирьох місяців 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 9995 адміністративних послуг.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 3582 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 29 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 483 послуги;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 3395 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 400 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 641 послуга;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 733 послуги.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

 Роботодавець, який не сплачував єдиний внесок, створив найманому працівникові проблеми з нарахуванням пенсії

 Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» громадяни мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи зокрема за наявності необхідного страхового стажу. Стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Періоди, за які в реєстрі відсутні дані про сплату ЄСВ, не враховуються для нарахування пенсії, при цьому наймані працівники – застраховані особи втрачають страховий стаж для призначення пенсії. Аналогічно в соціальному страхуванні – якщо в розрахунковому періоді для страхової допомоги відсутні сплачені за особу внески, вона не отримує належної компенсації втраченого заробітку у зв'язку зі страховим випадком.

Крім того, якщо роботодавець має заборгованість зі сплати внеску, сплачені ним поточні суми ЄСВ, зараховуються в рахунок погашення боргу у порядку календарної черговості його виникнення. Відновлення прав особи на отримання пенсії та виплат у повному обсязі відбудеться після погашення роботодавцем заборгованості з єдиного внеску.

Звертаємо увагу на можливість та право найманих працівників контролювати свій страховий стаж і сплачений  єдиний внесок.

 Виправлення помилок у таблиці даних платника ПДВ чинним законодавством не передбачено

 Cлов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що платник ПДВ має право подати до ДФС таблицю даних платника ПДВ (далі – Таблиця) за встановленою формою згідно з додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 (далі – Порядок).

Норми встановлені п. 29 Порядку.

Таблиця із поясненнями розглядається комісіями регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після дня її отримання (п. 32 Порядку).

Пунком 33 Порядку визначено, що комісії регіонального рівня приймають рішення про врахування або неврахування Таблиці, яке протягом операційного дня стає доступним платнику ПДВ в електронному кабінеті.

У рішенні про неврахування Таблиці в обов’язковому порядку зазначається причина такого неврахування (п. 34 Порядку).

Чинним законодавством не передбачено виправлення помилок у Таблиці даних платника ПДВ.

Однак платник ПДВ, після прийняття рішення комісіями регіонального рівня про неврахування Таблиці, має право надіслати нову Таблицю з правильними даними.

 Слов’янсько-Лиманське управління

Власники дорогих авто поповнили бюджети Донеччини на майже 680 тисяч гривень

 За перший квартал 2019 року автовласники елітних автомобілів Донецької області сплатили до місцевих бюджетів 679,2 тис. грн транспортного податку.

Основна сума сплаченого податку, а саме 454,1 тис. грн, була перерахована власниками елітних авто – юридичними особами області.

Натомість цьогорічний внесок у сплаті транспортного податку від фізичних осіб склав 225,1 тис. гривень. До трійці найпопулярніших марок автомобілів, за які мешканці Донеччини сплатили податок, належать LEXUS, AUDI та MERSEDES-BENZ.

Серед фізичних осіб лідерами зі сплати транспортного податку є власники елітних авто м. Маріуполя (102,1 тис. грн), м. Слов’янськ та Слов’янського району (64,6 тис. грн), а також м. Бахмута (38,9 тис. грн).

Об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2019 році –

1 564 875 грн). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 В березні Центрами обслуговування платників Донеччини надано понад 29 тисяч адміністративних послуг

 У березні 2019 року фахівцями центрів обслуговування платників Донецької області надано 29,2 тис. адміністративних послуг, що на 16,8% більше, ніж у лютому поточного року. Відмовлено в наданні 94 таких послуг, що складає менше 1 відсотку (0,3%), оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Понад 72% від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У березні 2019 року громадяни отримали майже 22 тис. таких послуг.

Також популярними адміністративними послугами у звітному місяці були надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1850 (6,3%), реєстрація платника єдиного податку – 1416 (4,9%), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1136 (3,9%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 953 (3,3%) та інші.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що згідно наказу ДФС України від 14 січня 2019 року №27 затверджено Перелік адміністративних послуг, які надаються ДФС України та її територіальними органами. На теперішній час платники податків можуть звернутися до Центрів обслуговування платників Донецької області за отриманням 31 адміністративної послуги, 25 з яких є безкоштовними.

 ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: