Поліція встановлює власників ще шістьох викрадених картин, вилучених у затриманих членів злочинної групи – Сергій Князєв

 Твори були викрадені з музеїв у Європі. Зараз поліцейські активно співпрацюють з австрійськими колегами, оскільки один з вилучених творів живопису був викрадений наприкінці листопаду минулого року у Відні.

Про це Голова Національної поліції повідомив на брифінгу з участю міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова – з нагоди повернення до Франції полотна французького художника Поля Сіньяка.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив вдячність французькій стороні за співпрацю, яка є між двома державами, а також співчуття  у зв’язку з подіями навколо собору Нотр-Дам де Парі. Водночас глава МВС відзначив роботу вітчизняних поліцейських, які працювали над розкриттям злочину і поверненням картини.

«Хочу подякувати поліцейським, кримінальному розшуку міста Києва, центральному апарату, Сергію Князєву, генералу Крищенку і всій групі, яка працювала над тим, аби ця картина могла повернутися», – наголосив Арсен Аваков, додавши, що найближчим часом картину зможуть передати до музею.

За словами начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергія Тіхонова, оперативні підрозділи отримали інформацію про групу громадян України, які намагаються знайти покупця для продажу декількох картин, викрадених минулого року у Західній Європі.

«Інформацію перевірили, вона знайшла своє підтвердження. Але тривалий час ми не могли зрозуміти, де саме злочинці зберігають картину. Потім ми отримали інформацію, що один зі злочинців, причетних до вчинення крадіжок картин з музеїв в Європі, також причетний до вбивства ювеліра у березні цього року», – зазначив Сергій Тіхонов.

За його словами, під час реалізації напрацьованої інформації поліцейські провели низку обшуків. Серед вилученого у зловмисників – вогнепальна зброя, гранати, а також твори мистецтва, зокрема – картина Поля Сіньяка.

Водночас Сергій Тіхонов повідомив, що українські правоохоронці продовжують працювати разом з європейськими колегами над встановленням причетності затриманих громадян до викрадення інших творів мистецтв на території Європи, а також встановлення  місцезнаходження інших викрадених картин.

Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон висловила вдячність поліції України за те, що правоохоронці змогли швидко розшукати, організувати експертизи та повернути Франції цей витвір мистецтва.

«Для нас це дійсно дуже важливо. Поль Сіньяк – дуже важливий французький художник. Хочу додати, що всі французи і, впевнена, українці також, – перебувають у жалобі після тої трагедії, яка відбулася у Нотр-Дамі. І хоча це, звичайно, не одного порядку речі, але те, що ви знайшли та повернули картину визначного французького художника Поля Сіньяка на Батьківщину, – це для нас як бальзам на душу», – сказала Ізабель Дюмон.

За словами Голови Національної поліції Сергія Князєва, в ході розслідування поліцейські встановили, що злочинна група складається здебільшого з громадян України. 26 листопада 2018 року в столиці Австрії місті Відень була вчинена крадіжку картини.

«Ми зараз активно працюємо з нашими австрійськими колегами, і у нас є великі підстави вважати, що саме ця злочинна група вчинила і цей злочин.

Під час проведення оперативних заходів ми вилучили ще шість картин у цих правопорушників», – зазначив глава Нацполіції.

Він також зазначив, що зображення полотен, вилучених у зловмисників, будуть розміщені на сайті Нацполіції для встановлення власників цих творів мистецтва.

Департамент комунікації Національної поліції України 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
0
1

Эта запись была размещена в рубрики: