На Черевківці у Слов’янську розчистили джерело


Завдяки реформі місцевого самоврядування та децентралізації, молодь у громаді отримує можливості для самореалізації та шанс зробити особистий внесок у розвиток своєї території.

Це на власному прикладі довели підлітки зі Слов’янська, які стали учасниками проекту “Молода енергія громад”, що втілюється в Донецькій та Луганській областях Міжнародним дитячим фондом UNISEF при фінансовій підтримці Європейського Союзу.

Джерело у Слов’янську, в районі Черевківки, добре пам’ятають старожили. Ще в часи Другої світової війни тут запасалися водою. Рятувало мешканців воно й у найбуремніші місяці 2014-го, коли у місті були нескінченні відключення водопостачання. Але таким доглянутим джерело було не завжди. Вода з іржавої труби стікала просто на землю, перетворюючи її у суцільне болото. Згодом труба засмітилася, і води майже не стало.

Розчистити джерело від сміття та зробити його більш зручним для людей взялися слов’янські підлітки. Молоду енергію громади підтримали дорослі та міжнародні донори.

“Проект за назвою “Відродимо та збережемо чистоту джерельної води” – один з 28 в Донецькій та Луганській областях, який був відібраний за конкурсом для реалізації міською організацією “Зазеркалье” та Міжнародним дитячим фондом UNISEF при фінансовій підтримці Європейського Союзу. На кожен проект було виділено по 50 тисяч гривень. Причому заробітна платня не передбачалася – ідеї втілювалися на волонтерських засадах”, – розповіла Тетяна Дерев’янко, координаторка проекту “Молода енергія громад”.

Перед тим, як приступити до благоустрою джерела та прилеглої території, потрібно було виконати попередню роботу – вивчити русло та провести аналіз води. Згідно з умовами проекту, фінансування здійснювалося, якщо цю роботу проводять ліцензовані підприємства. Все решта – благоустрій території, укладання фундаменту, колодязя та спорудження бювету – робили самі діти за допомогою батьків.

“Для проведення аналізів води та ґрунту була запрошена Бахмутська геолого-розвідувальна станція, також до роботи долучилися фахівці з Краматорська. Нарешті джерело було вичищене та облаштоване. Це той саме приклад, коли молодь проявляє громадянську активність задля розвитку своєї містини”, – зазначила Олександра Ткачова, представниця ГО “Апельсин”.

Надихнувшись малою перемогою, підлітки Слов’янська мають намір продовжити співпрацю з UNISEF та отримати фінансування на розчистку річки та озеленення прилеглої території. Для цього готують проект на нову програму від європейських донорів.

“Наша молодь – справжні патріоти. Вони люблять свій край, свою малу батьківщину. Все, що приносить їм задоволення та радість, вони хочуть зберегти та покращити”, – підкреслила Тетяна Дерев’янко.

Децентралізація сприяє тому, що мешканці громади поступово усвідомлюють: добробут території залежить насамперед від їхніх дій та ініціатив. Важливу роль у “переформатуванні” мислення відіграють представники молодого покоління. Підтримуючі їхні проекти, UNISEF та Європейський Союз навчають підлітків проектному менеджменту задля підвищення їх громадянської активності та соціальної відповідальності на користь розвитку громад.

Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки
Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.
The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
25
0

Эта запись была размещена в рубрики: