Новини від податківців Слов’янська. Нові рахунки для сплати ЄСВ, податкова знижка за навчання та інше


Увага! З 2 травня 2019 року нові рахунки для сплати ЄСВ

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області  повідомляє, що з 2 травня 2019 року будуть функціонувати нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (нові небюджетні рахунки 3719, код банку - 899998).

Звертаємо увагу, що до 26.04.2019 діють старі рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України.

Починаючи з 2 травня 2019 року кошти, які сплачуються платниками податків на рахунки зі старими реквізитами не зараховуються до бюджетів, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Враховуючи зазначене, з метою своєчасної та належної сплати ЄСВ
наголошуємо на необхідності починаючи з 2 травня 2019 року здійснювати сплату ЄСВ за новими реквізитами рахунків, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства.

 Нагадаємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 № 7-р у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30 квітня 2019 року. Нормами податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п.57.1 ст.57 Кодексу), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

 Кампанія декларування доходів, отриманих у 2018 році – триває!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує громадянам, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2018 року. У цей час певні категорії громадян зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи
за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) і військового збору.

Громадяни зобов’язані включити суму доходів, отриманих протягом  2018 року до загального річного оподатковуваного доходу та подати
до 1 травня 2019 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного 2018 року, а також нарахувати і сплатити до 1 серпня 2019 року ПДФО та військовий збір з таких доходів. Норми визначені ст.179 Податкового кодексу України.

 Податкова знижка за навчання

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни ,зокрема до п.п. 166.3.3 п.166.3 ст. 166 Кодексу, а саме.

Відповідно до пп. 166.3.3 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Податковий кодекс) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Відповідно до п.п. 14.1.263 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Порядок та підстави нарахування податкової знижки регламентуються ст. 166 Податкового кодексу, згідно з п. 166.1 якої підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Податкова декларація подається за звітний період в установлені Податковим кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу).

Відповідно до Закону України від 05 вересня 2017 № 2145-VIII «Про освіту» встановлено, що договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками ) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

Враховуючи викладене вище, з метою використання права на компенсацію вартості навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери,чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Слов’янсько-Лиманське управління

Аудит Донеччини виявив порушень податкового законодавства на суму понад 210 млн гривень

 Фіскальна служба Донеччини проводить політику відкритого діалогу з платниками податків та зменшення тиску на бізнес з метою створення для всіх без винятку платників сприятливих умов для ведення діяльності. Таким чином, кількість перевірок постійно зменшується, а якість контрольно-перевірочної роботи, що грунтується, в першу чергу, на основі використання ризиків несплати податків, зростає.

Так, за результатами контрольно-перевірочних заходів за січень-березень  2019 року додатково донараховано до державного бюджету 211,9  млн гривень. З початку року фахівці підрозділів аудиту ГУ ДФС у Донецькій області провели 160 документальних перевірок, за  результатами яких до бюджету надійшло 12 млн гривень.

Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 125,9 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 22,7 млн гривень.

Робота управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області з виявлення та упередження порушень податкового законодавства триває.

  Донеччина: надходження податку на доходи фізичних осіб демонструють стабільне зростання

За три місяці 2019 року сплачена платниками Донеччини до зведеного бюджету країни сума податку на доходи фізичних осіб склала 2,8 млрд грн, що на 28,1% більше показника аналогічного періоду 2018 року.

Чверть сплаченого податку на доходи фізичних осіб, а саме – майже  698 млн гривень, спрямовано до державного бюджету країни. Крім того, на підтримку української армії платники військового збору до держбюджету перерахували майже 136 млн гривень.

Відповідно 75%, або 2 млрд 62 млн грн, від загальної суми надходжень залишилось в розпорядженні місцевих бюджетів області, а це значна підтримка у фінансуванні місцевих громад для розвитку та благоустрою регіону.

Загалом, податок на доходи фізичних осіб становить 49% всіх надходжень до зведеного бюджету країни від платників Донеччини. Основними чинниками, які впливають на зростання надходжень зазначеного податку, насамперед, є збільшення рівня мінімальних заробітних плат та постійна робота фахівців фіскальної служби області, спрямована на боротьбу з нелегальною працею та виплатою заробітних плат у «конвертах».

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 гривні.

Шановні роботодавці, подбайте про соціальну захищеність ваших працівників і пам’ятайте, що бізнес повинен бути не тільки успішним, але й соціально відповідальним!

Більше мільйону штрафних санкцій донараховано за порушення у сфері використання РРО 

 Особлива увага в ГУ ДФС у Донецькій області приділяється завжди актуальному напряму контролю за дотриманням вимог чинного законодавства з питань застосування РРО суб`єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. За 3 місяці 2019 року через РРО при продажу товарів (послуг) проведено розрахункових операцій на суму більше 2,3 млрд гривень.

З початку року працівниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 65 перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, під час яких встановлено факти порушення касової дисципліни. За результатами проведених фактичних перевірок порушникам донараховано 1,1 млн грн штрафних санкцій, з яких 0,6 млн грн вже сплачено до бюджету.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що з 1 січня 2019 року при продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення використання РРО обов`язково.

Так, абзац четвертий п.296.1 ст.296 ПКУ, який зобов`язує використовувати реєстратори розрахункових операцій єдинників, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які  підлягають гарантійному ремонту, доповнено словами «а також лікарських засобів та виробів медичного призначення». Крім того, відповідні зміни внесено і до ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в якому зазначено, що вироби медичного призначення (медичні вироби) – це будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, призначені для діагностики, лікування, профілактики організму людини та (або) забезпечення таких процесів.

Донеччина: за виявленними фактами відмивання доходів до правоохоронних органів передано матеріалів на 937 млн грн 

 Головним управлінням ДФС у Донецькій області з метою упередження   використання коштів з бюджету поза правовим полем продовжують вживатися заходи щодо виявлення, аналізу та організації проведення перевірок осіб, які здійснюють фінансові операції, що можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Протягом трьох місяців 2019 року співробітниками управління боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДФС у Донецькій області підготовлено та передано до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним кодексом України 23 матеріала за фактами легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, з них 4 було виявлено у сфері контролю за державними закупівлями. У тому числі сума виявлених легалізованих доходів склала 927,3 млн грн, а загальна сума встановлених збитків – 1 млрд 140 млн гривень.

В результаті розгляду матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень, що були спрямовані до правоохоронних органів, 12 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень та 8  кримінальних проваджень  обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Загалом, з початку року в рамках кримінальних проваджень, порушених за матеріалами управління, було вилучено грошових коштів на суму 2,8 млн грн та  відшкодовано збитків – на 23,4 млн гривень.

Зовнішньоторговий обіг в Донецькій митниці ДФС наблизився до відмітки в 1 млрд дол. США

В зоні діяльності Донецької митниці ДФС у січні-березні 2019 року оформлено більше 13 тис. митних декларацій, з них практично 100% – в електронному вигляді. Порівняно з аналогічним періодом 2018 року кількість імпортних операцій збільшилась на 12 відсотків.

За результатами роботи у І кварталі 2019 року  зовнішньоторговий обіг наблизився до відмітки в 1 млрд  дол. США. При цьому, імпортовано товарів на суму близько 280 млн дол. США, експортовано – на 720 млн дол. США. Сальдо зовнішньоторгового балансу залишається позитивним та становить 440 млн дол. США.

В загальній структурі товарообігу майже половина операцій припадає на  країни ЄС, у тому числі обсяги експорту дорівнюють 59% від загального обсягу експортних операцій, імпорту – 22 відсотки. До того ж, у порівнянні з торічними показниками вартісний приріст обсягів імпорту із країн Євросоюзу склав 22%, або 6 млн дол. США.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: