До Дня довкілля: чи готові слов’янці сортувати сміття?

20 квітня світова спільнота відзначає День Довкілля.

Учні ЗОШ №19 небайдужі до проблем навколишнього середовища, зокрема їх хвилює питання роздільного сортування твердих побутових відходів. З нагоди Дня Довкілля дев’ятикласники Богонос В’ячеслав, Гутиря Вероніка, Петренчик Олексій та Сурма Олександр вирішили провести соціологічне опитування  місцевих жителів з проблеми сортування сміття.

Всього учні звернилусь до 80 жителів нашого міста та задали їм чотири питання:
1) На скільки балів ви оцінюєте ступінь засміченості нашого міста?
2) Чи вважаєте ви проблему сміття актуальною для нашого міста?
3) Що саме особисто ви робите для вирішення цієї проблеми?
4) Чи чули ви про сортування сміття? Що саме?

За результатами опитування респонденти оцінили ступінь забрудненості міста в середньому у 7-8 балів за 10-бальною шкалою, що ми вважаємо високим показником. Абсолютно всі учасники опитування погодились із тим, що  проблема сміття є актуальною для Слов’янська.

Більшість опитуваних приймають активну участь у боротьбі із забрудненістю міста: сумлінно викидають сміття, намагаються не смітити, приймають участь у прибиранні території. Лише одиниці жителів нашого міста вже сортують сміття у себе вдома, хоча всі респонденти знайомі із темою сортування. Основною проблемою на шляху до правильного поводження із твердими побутовими відходами слов’янці бачать у відсутності умов для сортування: багато хто бажає, але не може виконати цей громадянський обов’язок через відсутність окремих баків для різних видів відходів. Ще більш гостро стоїть проблема утилізації небезпечних відходів: відпрацьованих батарейок, люмінесцентних ламп, розбитих ртутних термометрів. Якщо для батарейок вже відкритий прийом в багатьох магазинах міста, то куди відносити люмінесцентні лампи та термометри, люди не знають.

Перепоною до реалізації ідеї чистого міста також вважають низький рівень обізнаності з цього питання на екологічної культури населення.

Наостанок всі учасники опитування отримали брошури від проекту «Схід сортує», в яких роз’яснені положення щодо сортування різних видів побутових відходів

Тож, результати нашого опитування підтверджують, що серед жителів міста Слов’янська чимало екологічно свідомих громадян. Залишається лише створити умови для того, щоб слов’янці могли  сортувати сміття відповідно до всіх вимог та правил.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року набула чинності норма Закону України «Про відходи», яка зобов’язує міста та села забезпечити сортування сміття за видами матеріалів з тим, щоб упорядкувати його переробку та утилізацію.

10
3

Эта запись была размещена в рубрики: