За час операції «Нерест» поліція вже вилучила у порушників 6 тонн риби 

 Правоохоронці задокументували понад 230 фактів незаконного вилову водних біоресурсів, а завдані збитки склали понад 370 тисяч гривень.

Крім того, підрозділи поліції на воді виявляли факти незаконного поводження зі зброєю, підробки документів та незаконного зберігання наркотичних засобів. Про це повідомив начальник управління поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції Сергій Науменко.

За його словами, з 1 квітня органи та підрозділи Національної поліції України проводять загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест». Ці заходи запроваджені в державі на період нерестової заборони.

Від початку проведення заходів поліцейські вже задокументували 238 фактів незаконного вилову водних біоресурсів. По 74 фактах відкриті кримінальні провадження за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вилучили у правопорушників понад 6 тонн риби на загальну суму більше 450 тисяч гривень.

«Водночас  поліцейські підрозділи поліції на воді не обмежуються лише протидією браконьєрству. Так, з початку операції «Нерест» задокументовано факти незаконного поводження зі зброєю, підробки документів та незаконного зберігання наркотичних засобів», – зазначив Сергій Науменко.

Він додав, що у правопорушників поліцейські вилучили 30 плавзасобів, 13 транспортних засобів. Крім того, виявлено 870 одиниць знарядь незаконного вилову риби, а також три одиниці вогнепальної зброї.

Керівник водної поліції наголосив, що з метою ефективної протидії правопорушенням на водних об’єктах поліцейськими широко застосовуються новітні технології, зокрема, дрони з тепловізорами.

«Саме завдяки цим простоям здійснюється контроль оперативної обстановки на водоймах в темну пору доби.  Потужні камери  дають можливість з відстані кількох кілометрів не лише «засікти» рух судна, а й чітко побачити сам плавзасіб та людей на ньому. Відтак ми можемо зібрати доказову базу щодо скоєння протиправних дій. Так, у ході супроводження кримінального провадження щодо забруднення річки Дніпро за допомогою дрона з тепловізором зафіксовано факт скиду підприємством хімічних відходів у водойму», - сказав Сергій Науменко.

Також він  зауважив, що працівники управління працюють на попередження надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, травмування та загибелі людей. Зокрема, нещодавно поліцейські врятували чоловіка,  який впав з мосту в річку.

Департамент комунікації Національної поліції України

 


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
2
4

Эта запись была размещена в рубрики: