До уваги платників податків: 26 квітня – останній день сплати поточних податкових зобов’язань!


ОГОЛОШЕННЯ

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 25 квітня 2019 року об 11 год. 00 хв. за адресою: м.Слов’янськ, площа Соборна 3 (вхід через Пенсійний фонд) відбудеться семінар для платників податків на тему: «Останні зміни податкового законодавства. Податок на додану вартість».

Телефон для довідок:  3-51-65.

 До уваги платників: 26 квітня – останній день сплати поточних податкових зобов’язань!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.01.2019 р. №7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році» у квітні поточного року вівторок 30 квітня перенесено на суботу 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань з податків і зборів припадає на вихідний день 30.04.2019 р. Нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів слати податків і зборів (п. 57.1 ст. 57 ПКУ), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань слід здійснити не пізніше 26.04.2019 р.

 Деклараційна кампанія 2019: Випадки, в яких отримання спадку оподатковується

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2018 році.

Так, фізична особа, яка отримує спадщину від родичів, не членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, наприклад, рідного дядька, тітки чи інших фізичних осіб, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.

Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщина отримується нерезидентом, то вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Навіть, якщо такий нерезидент вважається членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім податку на доходи фізичних осіб платники повинні сплатити військовий збір, який складає 1,5% від вартості успадкованого майна.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому статтею 174 розділу IV Податкового кодексу України.

За працівників, які працюють нелегально, до роботодавця застосовуються штрафи

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що роботодавець до початку роботи найманого робітника зобов’язаний повідомити органи ДФС про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі – Повідомлення) складають при укладанні безстрокового трудового договору, строкового трудового договору (на визначений строк, установлений за погодженням сторін; на час виконання певної роботи, з сезонними або тимчасовими працівниками), контракту.

Порядок повідомлення про прийняття працівника на роботу Державній фіскальній службі та її територіальним органам визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою – підприємцем  до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Інформація, що міститься у Повідомленні, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.

Слід зазначити, що Повідомлення у разі заключення цивільно-правового договору не складається, тому що при цьому не укладається трудовий договір та, відповідно, відсутні трудові відносини.

Водночас, за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку у разі фактичного виконання роботи цілий день або за виплату заробітної плати у «конверті» згідно з ст. 265 Кодексу законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII із змінами та доповненнями працедавці у 2019 році сплатять тридцятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а саме 125 190 гривень.

Крім того, ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Слов’янсько-Лиманське управління

 Бізнесом Донеччини сплачено майже 287 млн гривень еко-податку

 У зв`язку з інтенсивною роботою промислового сектору регіону, який найчастіше використовує застарілі технології виробництва, екологія Донецької області та країни в цілому потребує нових підходів та свідомого і ощадливого використання природно-ресурсного потенціалу країни.

Саме тому існує необхідність в державному управлінні природокористуванням за допомогою екологічного податку. Так як, сплачуючи еко-податок, підприємства частково компенсують негативний вплив на природу різного роду шкідливих та небезпечних факторів, які виникають у процесі ведення господарської діяльності.

На Донеччині платниками екологічного податку за три місяці 2019 року  до зведеного бюджету сплачено майже 287 млн грн екологічного податку, що на 26,3%, або на 59,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Згідно з розподілом коштів на відновлення довкілля місцеві скарбниці отримали понад 151 млн гривень. Натомість до державного бюджету надійшло майже 136 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з екологічного податку за І квартал 2019 року – 10 травня та 20 травня 2019 року відповідно.

У Донецькій області діє понад 7900 алкогольних та тютюнових ліцензій

За інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Донецькій області станом на 1 квітня 2019 року на території області діє 7925 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Зокрема, у березні поточного року було видано 832 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них на торгівлю алкогольними напоями – 448, та 384 – на торгівлю тютюновими виробами.

За перші три місяці 2019 року за несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 214 ліцензій та анульовано дію 53 ліцензій. Крім того, за продаж алкоголю та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, суб’єктам господарювання Донеччини було анульовано 7 ліцензій.

З метою недопущення  порушень в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів фахівці фіскальної служби Донеччини постійно проводять контрольно-перевірочні заходи, спрямовані на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів. За результатами вжитих заходів з початку 2019 року сума застосованих до порушників фінансових санкцій склала 2,1 млн гривень. Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами фінансові санкції склали 831,2 тис. грн, за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін – 710 тис. гривень. Крім того, до недобросовісних підприємців, які продавали алкоголь та тютюн неповнолітнім, застосовано фінансові санкції на загальну суму 244 тис. гривень.

Загалом, з початку року від ліцензування роздрібної та оптової торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами до місцевих бюджетів Донеччини надійшло 11,2 млн гривень.

На 31% зросли надходження податку на нерухоме майно у Донецькій області

За перший квартал 2019 року місцеві бюджети Донецької області отримали 19,7 млн грн податку на нерухоме майно, що на 31,3%, або на 4,7 млн грн перевищує надходження перших трьох місяців минулого року.

Майже 84% від усіх перерахувань зазначеного податку до бюджетів належить власникам майна – юридичним особам. У першому кварталі 2019 року юридичні особи вже сплатили 16,5 млн гривень.

Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Що стосується фізичних осіб, то вже до 1 липня звітного року вони отримають повідомлення-рішення про визначену до сплати суму податку на нерухоме майно від органів ДФС.

За період січень-березень поточного року власники нерухомості –  фізичні особи перерахували податку на нерухоме майно майже удвічі більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 3,2 млн гривень.

Постійна спільна робота фахівців фіскальних органів області та органів місцевого самоврядування з визначення та встановлення обґрунтованих ставок податку забезпечують стабільне зростання надходжень до місцевих бюджетів регіону.

Щомісяця бізнес Донеччини спрямовує на соціальні виплати понад 640 мільйонів гривень єдиного внеску

 За перший квартал 2019 року роботодавці Донецької області та самозайняті особи перерахували 1,9 млрд гривень єдиного внеску. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження збільшились майже на 20%, або на 318,6 млн гривень. Відповідно збільшився і середньомісячний показник надходжень єдиного внеску по Донецькій області з 534,1 млн грн у 2018 році до 640,3 млн грн на даний час.

Слід зауважити, що завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску мешканці Донеччини отримують соціальні гарантії держави на пенсійне забезпечення, виплати на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань.

Із загальної суми перерахованого єдиного внеску найбільші суми забезпечили страхувальники м. Маріуполя – 580 млн грн, платники м. Покровськ та Покровського району сплатили майже 258 млн грн,   а роботодавці м. Краматорськ перерахували 243 млн гривень.

Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року законодавством встановлено розмір мінімальної заробітної плати 4173 гривень. Таким чином, мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 918,06 гривень (4173 х 22%), мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 гривень (918,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2019 рік – 62595,00 грн (4173 х 15).

Порушники митного законодавства поповнили казну країни на суму понад 204 тис. грн

Протягом І кварталу 2019 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 54 справи про порушення митних правил. У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість виявлених правопорушень залишається практично незмінною. Більшу частину протоколів, а саме понад  88%, складають справи, предметами правопорушення в яких є транспортні засоби, що невчасно вивезені з митної території України або їх використання здійснюється не за цільовим призначенням та ухиленням від сплати податків. Із загальної кількості  виявлених правопорушень у 4 випадках вилучено предметів на суму 22 тис. грн, серед яких продовольчі товари, алкогольні напої та тютюнові вироби.

Крім того, митниками під час здійснення митного контролю та митного оформлення товару, який намагалися вивезти до РФ, встановлено факт надання міжнародним перевізником підробленого документу. За даним фактом митницею спрямовано до Нацполіції повідомлення про злочин, передбачений ст.358 Кримінального Кодексу України (використання підробленого документу).

Створення належних умов для ведення чесного бізнесу здійснюється шляхом проведення  пошуково - аналітичної роботи, одним із елементів якої  є взаємодія із відповідними митними органами іноземних держав. В рамках цієї роботи протягом січня-березня 2019 року спрямовано 18 запитів до іноземних колег близького та дальнього зарубіжжя.

За рахунок сплати штрафів, накладених митницею, а також  коштів, добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку із припиненням справ шляхом компромісу, впродовж перших трьох місяців поточного року держбюджет поповнився на суму понад 204 тис. гривень.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: