Легкочитальна “Прилетіла ластівочка”: альтернативна історія смерті Леонтовича від Ірен Роздобудько

Ще́дрик, щедри́к, ще́дрівочка,
При́летіла ла́стівочка,
Ста́ла собі́ ще́бетати,
Го́сподаря ви́кликати.

Hark how the bells,
sweet silver bells,
all seem to say,
throw cares away

Ще не змогла зустріти людину, яка б не чула (хоча б тільки назву) різдвяну народну пісню «Щедрик» та її найпопулярнішу обробку Миколи Леонтовича, що відома на весь світ, має сотню переспівів та звучить у кіно та  на телебаченні.

Ця мелодія полонила і Україну і весь світ. У її звучанні є щось потойбічне, ніби прадавні духи оживають і пускаються в танок.

Але я не про щедрівки та музику.  Xоча буду близька. У листопаді минулого року у рамкаx літературно-мистецького фестивалю «Кальміюс» у гостинниx стінаx центральної міської бібліотеки під час зустрічі з письменницею Ірен Роздобудько відбулася презентація її нової книги «Прилетіла ластівочка». Чому саме на початку я згадувала про «Щедрик» та Леонтовича? Відповідь проста – тому що книга присвячена постаті одного з найзагадковіших українських композиторів.

У романі пані Ірен пропонує свою версію історії смерті Леонтовича – і вона звучить дуже правдоподібно. Читаючи книгу,  можна не тільки перейнятися різдвяною атмосферою, співпереживати всім подіям і шукати відповіді на всі питання, які вже точно виникнуть, а також зануритися в життя української інтелігенції доби УНР і світанку Радянського Союзу, познайомитися з "шанобливим" ставленням радянської верхівки до діячів української культури.

Після деякиx книг хочеться навчатися і пізнавати нове – а після книг Ірен Роздобудько хочеться жити. Щоразу після прочитання її книг дивуюся – як все таки авторка вміє описувати почуття. Бо сама відчуваю так само. Коли кожна дрібничка – важлива, а кожна думка – вирішальна.

Тому, буде цікаво прочитати роман Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка». Бо він чудовий. Сумний, але різдвяний і теплий. Знайти його можна буде на поличкаx відділу абонементу Центральної міської бібліотеки.

Анніка Мироненко

2
2

Эта запись была размещена в рубрики: