Підрозділи ЗСУ та НГУ штурмували панівні висоти

Спільні навчання підрозділів Збройних сил України та Національної гвардії України пройшли на Луганщині. Бійці штурмували та зачищали панівну висоту. Просування атакуючих груп відбувалося за підтримки мінометного, танкового, гранатометного вогню.

Розриви мін, снарядів, зарядів розмінування (знаних серед вояків як «Змій Горинич»), лихоманка черг станкового гранатомета та крупнокаліберного кулемета, їдкий дим, запах якого ніщо не може перебити, клапті чорної сажі, що доносив зустрічний вітер, радісні і, водночас, доволі «міцні» вигуки бійців, які поцілили по мішенях. З фронту працюють танки та міномети. З флангів заходять групи штурму та зачистки. На все – 25 хвилин. Задача вогневої підтримки – «розібрати» оборону противника, штурмовиків – зайти, зачистити та втримати позиції.

«Ми маємо бути напоготові відносно будь-яких можливих дій противника. Згідно сценарію тактико-спеціального заняття, це – відновлення раніше втрачених позицій. Це відбувається силами ротно-тактичної групи. Вона прикриває атакуючі підрозділи разом із підрозділом НГУ. Після відновлення – закріплення, і можливе відбиття контратаки противника», – пояснив військовослужбовець ЗСУ «Відьмак».

Військовослужбовці підрозділу Нацгвардії злагодженістю дій побратимів зі Збройних сил залишились задоволені:

«Ми в складі розрахунків АГС підтримували вогнем штурмові підрозділи. – розповідає командир роти однієї з частин НГУ Андрій. – Люди навчені, розуміють, що роблять. Привели зброю до нормального бою, визначили дистанцію, і виконали своє завдання. Ми вразили вогневі точки противника осколковими боєприпасами. Це потужна зброя, яка не дає ворогу можливості вийти з укриттів, коли працює розрахунок АГС».

Командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв подякував учасникам занять. Він відзначив, що навчання вдалося провести на високому рівні. Вони були реалістичними, ще й умови та ландшафт типовий для великого сектору фронту.

«Панівна висота – дуже вагомий аргумент для контролю над територією. Вкрай необхідно вибивати ворога саме з панівних висот. Цілі були уражені. Діяли тактично правильно. Йшли за розривами своїх мін і снарядів, під прикриттям нашого вогню. Ті корегувальники, які перебували безпосередньо з бійцями, які штурмували висоту, впорались із завданням», – зазначив пан Командувач.

Він також додав, що час та місце проведення  цих навчань вимагала сама оперативна обстановка. Адже поблизу українського державного кордону тривають навчання російських батальйонних тактичних груп на полігонах Кадамовському, Кузьминському та у Погоновому. Тим часом навчання наших вояків завершили крайню фазу підготовки Об’єднаних сил до можливих провокацій – наступальних дій локального характеру.

Сергій Молотков
Богдан Кондратов


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
0
1

Эта запись была размещена в рубрики: