Новини від податківців Слов’янська: Здаєте квартиру в оренду – задекларуйте свій дохід


Офіційне
працевлаштування забезпечує гідне майбутнє

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу на наступне.

Для працівника «тіньова» зайнятість – це факт відсутності соціальних і матеріальних гарантій, а для роботодавця – це значна сума штрафу за неоформлених відповідно до чинного законодавства працівників, крім того, це є його негативна репутація.

Водночас, офіційне оформлення трудових відносин забезпечує гідне майбутнє кожного працюючого.

Нагадуємо, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власнику підприємства, установи, організації або фізичній особі –підприємцю необхідно подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Повідомлення про прийняття такого працівника на роботу (далі – Повідомлення).

Обов’язок з подання Повідомлення поширюється виключно на трудові відносини (коли з працівником укладається трудовий договір).

Форма Повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413.

Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

► засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

► на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

► на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше, ніж із п’ятьма особами.

Здаєте квартиру в оренду – задекларуйте свій дохід

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області інформує.

ДФС України нагадала, якщо фізична особа – орендар нерухомого майна не є суб’єктом господарювання, то відповідальним за нарахування та сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) до бюджету є орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду. А саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості, нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку чи строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Нагадуємо, що особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів визначені ст. 170 розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб) Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року  № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:  https://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/370048.html

«Єдине вікно подання електронної звітності» зазнало змін

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що оновлено «Єдине вікно подання електронної звітності» станом на 20.03.2019.

Даний комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 27.12.2018 року по 20.03.2019 року включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.27.*, при цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.

Перелік змін та доповнень (версія 1.27.6.0):

Додано нові версії документів:

► з метою удосконалення існуючих електронних сервісів для платників податків додано наступні форми:

F/J1300106 – Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних;

F/J1400106 – Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних.

► Схеми даних (XSD):

common_types.xsd – «Загальні типи даних» – надано можливість подання запиту на отримання публічної інформації (F/J 1314002) до органів ДФС з кодами 3070, 9191, 9393, 9494.

Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:  https://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/

До уваги платників ПДВ!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ здійснюються з рахунків, відкритих платникам ПДВ у системі електронного адміністрування ПДВ, крім випадку, передбаченого абзацом другим п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (ст. 200¹.2 ст. 200¹ ПКУ).

Механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням електронних рахунків визначено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 569).

Зокрема, п. 20 Порядку № 569 передбачено, що у разі подання платником ПДВ уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Державній казначейській службі України (далі – Казначейство) реєстр платників ПДВ, в якому зазначаються, зокрема суми ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету.

На підставі такого реєстру Казначейство перераховує суми ПДВ до бюджету.

При цьому, п. 25 Порядку № 569 передбачено, що сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до   підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником ПДВ з поточного рахунка до відповідного бюджету.

У разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, платники ПДВ повинні необхідну суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, сплатити на електронний рахунок.

При цьому, сума штрафних санкцій та пені у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ, податкові зобов’язання, визначені контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, а також нарахована контролюючим органом штрафна санкція та пеня сплачуються до бюджету з поточного рахунка.

Слов’янсько-Лиманське управління

Перший мільярд гривень ЄСВ перераховано роботодавцями Донеччини на соціальний захист громадян

 За два місяці поточного року роботодавці Донецької області перерахували 1,0 млрд 242 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 21%, або на 213 млн грн перевищує торічні показники.

Нагадуємо, єдиний внесок – це основа пенсійних виплат та інших соціальних гарантій. І тільки за умови офіційного оформлення найманого працівника та «білої» зарплати йому гарантуються право на відпустку (у тому числі під час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, оплата листків непрацездатності та нарахування пенсійного стажу.

Фіскальна служба Донеччини акцентує увагу, що офіційно оформлена робота є не тільки гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – ще й запорукою процвітання бізнесу. Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – слугує якісною рекламою самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов`язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставленої мети.

Платники Донеччини спрямували до зведеного бюджету майже 1,8 млрд гривень ПДФО

 Протягом січня-лютого 2019 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 1 млрд 793,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Надходження ПДФО за два поточних місяця перевищили рівень минулого року майже на 384 млн грн, або на 27,2 відсотків.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 453,4 млн грн, що на 90,9 млн грн більше, ніж торік. До місцевих скарбниць перераховано 1 млрд 340,1 млн грн, порівняно з аналогічним періодом 2018 року зростання склало майже 293 млн гривень.

На сьогодні в регіоні нараховується близько 135 тисяч платників ПДФО, серед яких більше 62 тисяч юридичних осіб та майже 73 тисяч фізичних осіб. Найбільші відрахування забезпечили підприємства у виробничих та видобувних сферах, металургійного виробництва, охорони здоров`я, освіти та інших соціальних сферах, тощо.

Фіскальна служба Донеччини звертає увагу роботодавців регіону на необхідність дотримання вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників, своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менш встановленого законодавством, а також недопущення її виплати у «конвертах». Адже ПДФО є одним з бюджетоутворюючих податків, завдяки якому забезпечується державна гарантія захисту усіх верств населення.

Платники Донеччини сплатили податку на нерухомість на 25% більше, ніж торік

Завдяки власникам нерухомого майна до місцевих бюджетів Донеччини протягом двох місяців поточного року надійшло 15,8 млн грн податку на нерухомість.

Сума сплаченого податку протягом січня-лютого 2019 року на 24,8 відсотка більше аналогічного періоду минулого року.

Найбільші надходження місцеві бюджети отримують переважно від юридичних осіб – підприємств та установ, що мають у власності нерухоме майно, ними вже сплачено майже 13,9 млн гривень.

Як відомо, платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

А вже до 1 липня звітного року повідомлення-рішення від ДФС про визначену до сплати суму податку на нерухоме майно отримають громадяни – фізичні особи.

За два місяці 2019 року фізичними особами вже сплачено 1,9 млн грн, що на 43,2% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що податок на нерухоме майно поповнює виключно місцеві бюджети, і ці кошти громади можуть використовувати для благоустрою чи фінансування тих чи інших соціальних проектів.

На Донеччині за січень-лютий громадяни задекларували  більше 124 млн гривень

З початку деклараційної кампанії про свої минулорічні доходи вже прозвітували 3051 громадянин Донеччини. З них 6 громадян задекларували доходи на суму, що перевищує 1 млн гривень.  Загальна сума задекларованих за 2018 рік доходів складає 124,4 млн гривень.

За попередніми результатами цьогорічної кампанії декларування доходів громадян до сплати в бюджет декларантами нараховано 9,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1,3 млн грн військового збору. Протягом двох місяців 2019 року мешканцями Донецької області вже сплачено до бюджету 2,2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн грн військового збору.

Найактивніше про свої доходи за 2018 рік звітують ті, хто отримував спадщину – 599 декларацій, отримував доходи від продажу транспорту та нерухомого майна – 196 декларацій та від здачі в найм рухомого і нерухомого (в т.ч. земельної ділянки) майна – 67 декларацій.

Окрім того, вже 201 декларант звернувся до фіскальних органів Донецької області за податковою знижкою. Таким чином, з казни громадянам області буде повернуто 0,4 млн гривень. Звертаємо увагу, що реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує, що згідно з Податковим кодексом України для платників податку на доходи фізичних осіб декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним.

ГУ ДФС у Донецькій області

 

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: