Эхо одного преступления: А судьи где?


Кримінальне провадження, щодо громадянина М., який обвинувачується в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілої, викликало резонанс серед громадських об’єднань м. Слов’янська

Лиман, 27 березня, 2019, 11:30 - у приміщенні Краснолиманського міського суду суддею-спікером Краснолиманського міського суду Донецької області Олександром Мірошниченко і прес-секретарем Краснолиманського міського суду Донецької області Вікторією Роменською було проведено два брифінгу присвячених розгляду резонансної справи.

Метою проведення прес-брифінгу поставлено досягнення нового рівня прозорості та ефективності в роботі суду, інформування громадськості про стан розгляду резонансної справи та стан здійснення правосуддя Краснолиманським міським судом.

На анонсований час до місця проведення брифінгу прибули: Андрій Єфіменко - кореспондент газети «Лиманська сторона», Сергій Катаргін - кореспондент газети «Весті Лимана», Ірина Сироватська – представник громадської організації «Лиманська міська організація жінок», Віктор Дикий – представник громадської організації «Спілка воїнів АТО та десантників Лиманщини», яким перед початком заходу були роздані роздруковані матеріали.

Інші громадські організації Лиманщини (Громадська організація «Учасників бойових дій в Донецькій області», Громадська організація "Громадська ініціатива МИ", Громадська організація «Краснолиманська міська організація Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів — інтернаціоналістів)» Громадська організація людей з інвалідністю “Подолання”, Громадська організація "Об’єднання ветеранів війни та праці Локомотивного депо Лиман", Громадська організація “Лиманська міська рада ветеранів війни, праці та збройних сил),  які сповіщувалися про захід, бажання прийняти у прес-брифінгу не виявили.

Обставини резонансної кримінальної справи:

Мешканець м. Лиман громадянин М. обвинувачується в тому, що 15 грудня 2017 року о 17 годині 00 хвилин, водій М., перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, керував технічно справним автомобілем, на якому здійснював рух по проїжджій частині вул. Пушкіна, зі швидкістю приблизно  до 60 км/год, зі сторони вул. Партизанської в напрямку вул. Незалежності в м. Лиман.

Проїжджаючи ділянку дороги в районі будинку №36 по вул. Пушкіна, водій М., діючи необережно, проявляючи злочинну самовпевненість, легковажно розраховуючи на запобігання ДТП, відповідно не реагуючи на зміни дорожньої обстановки, але маючи об’єктивну можливість спостерігати за дорожньою обстановкою та бачити велосипедистку О., яка керуючи дорожнім дорослим велосипедом, перетинала проїжджу частину вул. Пушкіна зліва направо, відносно напрямку руху керованого ним транспортного засобу, своєчасно не вжив заходів до зниження швидкості або зупинки керованого автомобілю, внаслідок чого передньою частиною кузова вказаного транспортного засобу скоїв наїзд на велосипедистку О. Внаслідок даної ДТП велосипедистці О. заподіяно тілесні ушкодження, що ускладнились розвитком травматичного шоку, від яких остання померла на місці ДТП.

Суддя-спікер Краснолиманського міського суду Олександр Мірошниченко проінформував присутніх про стан здійснення правосуддя суддями Краснолиманського міського суду.

Спікер звернув увагу на те, що з 8 суддів по штату фактично з вересня 2018 року здійснюють правосуддя лише голова суду суддя Саржевська Ірина Віталіївна та суддя Ткачов Олександр Миколайович, при цьому одна посада залишається вакантною, двоє суддів з 2017 року перебувають у соціальній відпустці,  у трьох – закінчилися повноваження у зв’язку з закінченням п’ятирічного  строку  призначення.

Скорочення працюючих судів призвело до того, що середньомісячна кількість надходження до Краснолиманського міського суду Донецької області справ і матеріалів у першому кварталі 2019 року зросла до 189 справ і матеріалів на одного суддю, що в тричі перевищує навантаженість на суддю в Україні, що об’єктивно  призводить до збільшення строків розгляду справ.

З відео матеріалом першої частини брифінгу можливо ознайомитися за посиланням:

https://www.facebook.com/sergei.katargin/videos/1872448962860378/UzpfSTk3ODkyOTQ3NTUyOTgwMzoyMjAwMjM4NzI2NzMyMTk5/

За проханням зацікавлених осіб -  потерпілої по кримінальній справі  та представників громадських організацій м. Слов’янська: «Слов’янська січ», «Другий фронт», «Антикорупційний Фонд», «Гуртом Слов’янськ», які прибули пізніше, брифінг було проведено повторно.

Потерпіла  і представники громадських об’єднань: Василь Хоменко (ГО «Слов’янська Січ»), Євген Недосєка (ГО «Другий фронт), Святослав Ципін (ГО «Антикорупційний фонд»), Олександр Беліменко («ГО «Гуртом Слов’янськ») висловили занепокоєння тривалим розглядом справи.

Суддею-спікером було роз’яснено:

- підставами відкладення проведення підготовчого судового засідання стали: неявка в судове засідання захисника, прокурора, потерпілої (у зв’язку з хворобою) та обвинуваченого (у зв’язку з загостренням хронічного захворювання);

- з лікувального закладу за запитом суду надійшла інформація про можливість участі обвинуваченого в судових засіданнях;

- причиною збільшення строку призначення наступних судових засідань стало велике навантаження на суддів Краснолиманського міського суду. Проблема буде остаточно вирішена після проведення всіх етапів кваліфікаційного оцінювання суддів, зокрема тих суддів у яких закінчився п’ятирічний строк повноважень.

- питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою може бути вирішено за клопотанням прокурора в судовому засіданні, з урахуванням тяжкості покарання, форми вини, віку стану здоров’я обвинуваченого, інших критеріїв та доведеності наявності ризиків можливого: переховування від суду,    незаконного впливу на потерпілого, свідків, експерта, спеціаліста  у цьому ж кримінальному провадженні, вчинені іншого кримінального правопорушення

- наступна дата судового засідання призначена на 17 квітня 2019 року 14 годинну 00 хвилин;

- в разі якщо обвинувачений без поважної причини не прибуде до суду до нього можуть бути застосовані заходи до забезпечення його прибуття.

Протягом брифінгу, який тривав годину, суддя-спікер Олександр Мірошниченко надав вичерпні відповіді на всі запитання учасників.

З відео матеріалами другої частини брифінгу можливо ознайомитися за посиланням: https://www.facebook.com/km.dn.court.gov.ua/videos/579983285834737/

Вікторія Роменська
Прес-секретар Краснолиманського
міського суду Донецької області

Фото: Ірина Ковнерова - помічник голови
Краснолиманського міського суду Донецької області

2
4

Эта запись была размещена в рубрики: