Всесвітній день боротьби з туберкульозом


За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я  щорічно 24 березня  проводиться  Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цього року він проходить під лозунгом «Час діяти!».

Туберкульоз  саме смертоносне захворювання в світі, від нього помирає  майже півтора мільйона людей щорічно.

З 1995 року епідемія туберкульозу   охопила  і Україну.

В 2018 році в м. Слов'янську  показник захворюваності на туберкульоз знизився  та складає  51,6  на 100 тис. населення(2017р. – 65,4  на 100 тис. населення), підвищився показник смертності -  12,5 на 100 тис. населення (2017р. – 11,2 на 100 тис. населення).

Сектор громадського здоров'я  КЗ «Центр медичної статистики» нагадує, що туберкульоз - це гостре інфекційне захворювання, яке  найчастіше вражає органи дихання.  Туберкульоз повністю   виліковний і лікується за кошти держави.  У нашому місті в лікувально – профілактичних  установах   створені усі умови для ранньої і безкоштовної діагностики туберкульозу.   Єдина умова – відповідальне ставлення до свого здоров'я. Звертайте увагу на зміни самопочуття та при його погіршенні, негайно звертайтеся до сімейного лікаря.

Основні симптоми захворювання:

  • кашель понад 2 тижнів;
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, постійна слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі;
  • кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі)

Для того,  щоб попередити   розповсюдження  туберкульозу -   щорічно проходьте   флюорографічні обстеження;  не відмовляйтеся від імунізації своїх дітей вакциною БЦЖ та проведенні  реакції Манту(реакція Манту – це не щеплення, а  перевірка  на наявність збудника туберкульозу в організмі дитини).

Дотримуйтесь правил санітарної культури під час перебування на вулиці та в громадських місцях:  під час кашлю, чиханні  користуйтеся носовою хустинкою; ні в якому разі не плюйте слину чи  мокротиння на доріжку, під ноги.

При   поверненні  додому,  зніміть верхній одяг та першим чином, вимийте руки.

 Сектор громадського здоров'я  КЗ «ЦМС»  2019р.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: