Всесвітній день боротьби з туберкульозом


За ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я  щорічно 24 березня  проводиться  Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Цього року він проходить під лозунгом «Час діяти!».

Туберкульоз  саме смертоносне захворювання в світі, від нього помирає  майже півтора мільйона людей щорічно.

З 1995 року епідемія туберкульозу   охопила  і Україну.

В 2018 році в м. Слов'янську  показник захворюваності на туберкульоз знизився  та складає  51,6  на 100 тис. населення(2017р. – 65,4  на 100 тис. населення), підвищився показник смертності -  12,5 на 100 тис. населення (2017р. – 11,2 на 100 тис. населення).

Сектор громадського здоров'я  КЗ «Центр медичної статистики» нагадує, що туберкульоз - це гостре інфекційне захворювання, яке  найчастіше вражає органи дихання.  Туберкульоз повністю   виліковний і лікується за кошти держави.  У нашому місті в лікувально – профілактичних  установах   створені усі умови для ранньої і безкоштовної діагностики туберкульозу.   Єдина умова – відповідальне ставлення до свого здоров'я. Звертайте увагу на зміни самопочуття та при його погіршенні, негайно звертайтеся до сімейного лікаря.

Основні симптоми захворювання:

  • кашель понад 2 тижнів;
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, постійна слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі;
  • кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі)

Для того,  щоб попередити   розповсюдження  туберкульозу -   щорічно проходьте   флюорографічні обстеження;  не відмовляйтеся від імунізації своїх дітей вакциною БЦЖ та проведенні  реакції Манту(реакція Манту – це не щеплення, а  перевірка  на наявність збудника туберкульозу в організмі дитини).

Дотримуйтесь правил санітарної культури під час перебування на вулиці та в громадських місцях:  під час кашлю, чиханні  користуйтеся носовою хустинкою; ні в якому разі не плюйте слину чи  мокротиння на доріжку, під ноги.

При   поверненні  додому,  зніміть верхній одяг та першим чином, вимийте руки.

 Сектор громадського здоров'я  КЗ «ЦМС»  2019р.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: