Новини від податківців Слов’янська: Декларуйте доходи своєчасно!

Задекларували доходи – своєчасно сплатіть податкові зобов’язання!

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що триває кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2018 року, під час якої певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) і військового збору.

Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2018 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до  01 травня 2019 року річну податкову Декларацію за наслідками звітного 2018 року, а також нарахувати і сплатити до 01 серпня 2019 року ПДФО та військовий збір з таких доходів .

Норми визначені ст. 179 Податкового кодексу України.

Декларування 2019: право на податкову знижку

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право на податкову знижку.

Податкова знижка - це сума витрат платника податку на оплату товарів, послуг резидента протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати.

Податковим кодексом визначено перелік умов, у разі дотримання яких  громадянин має право на податкову знижку.

Це такі умови:

– отримання доходу у вигляді заробітної плати. При цьому загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати;

– дотримання вимог щодо порядку подачі та заповнення декларацій. Так, декларація подається по 31 грудня (а у разі наявності обов’язку з декларування доходів – до 1 травня), наступного за звітним року;

– витрати мають бути фактично здійснені та підтверджені документально (платіжними та розрахунковими документами, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами тощо). Такі документи обов’язково мають містити інформацію про вартість товарів (робіт, послуг) та строк їх продажу (виконання, надання);

– податкова знижка може бути надана виключно резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку або відмовився   від прийняття такого реєстраційного номера  через свої релігійні переконання та офіційно повідомив про це  відповідний контролюючий орган і має відмітку  про це в паспорті;

– скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише  до  кінця   податкового року, наступного за звітним. На наступні податкові роки  таке право не переноситься.

До уваги ФОП – платників ЄСВ!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що п. 16 розділу ІІ наказу Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 із змінами та доповненнями (далі – Звіт № 435) визначено, що відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) є страхувальники, зокрема фізичні особи – підприємці (далі – ФОП).

ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, подають Звіт за формою згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку № 435 (п. 10 розділу ІV Порядку № 435).

ФОП, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, подають Звіт за формою згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку № 435 (п. 11 розділу ІV Порядку № 435).

ФОП, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2   додатка 5 до Порядку № 435 (п. 18 розділу ІV Порядку № 435).

Отже, якщо ФОП подано Звіти, які не відповідають обраній системі оподаткування, або неправильно зазначено період, за який нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), то такими платниками порушено норми Порядку № 435.

Слід зауважити, що Порядком № 435 не передбачено повторне подання Звіту за один і той же період після граничного терміну подання Звіту, а також самостійне виправлення вищезазначеного типу помилок.

Додатково повідомляємо, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ, подання недостовірних відомостей, що використовуються у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, інших відомостей, передбачених Законом України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), платники ЄСВ несуть фінансову та адміністративну відповідальність згідно зі ст. 25 Закону № 2464 та ст. 165¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Незалежна професійна діяльність та сплата ЄСВ

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, є платниками єдиного соціального внеску.

Такі платники нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році – 918, 06 грн.).

У разі якщо  у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримано дохід (прибуток), такі платники  зобов’язані  визначити  базу нарахування, але не більше максимальної величини (в 2019році – 62595,0 грн. на місяць). При цьому  сума ЄВ не може бути  меншою за розмір  мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918, 06 грн.).

Таким чином, базу нарахування ЄВ повинні визначати особи, які провадять  незалежну професійну діяльність як ті, які отримують, так і ті, які не отримують  дохід від провадження діяльності.

Єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Суми ЄВ, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 1 травня наступного року, згідно з даними, зазначеними  у Податковій декларації про майновий стан і доходи.

Слов’янсько-Лиманське управління

Донеччина: під час перевірок упереджено збитків на 236 млн гривень

 За січень-лютий 2019 року фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у Донецькій області виявлено фінансові операції, пов`язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 58,9 млн грн та збитки за предикатними злочинами на суму 236,3 млн гривень.

Серед виявлених порушень з ознаками кримінальних злочинів «лідирують» предикатні злочини, такі як привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), службове підроблення тощо.

Усі матеріали по проведених перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінальним Кодексом України.

За результатами розгляду переданих матеріалів 9 матеріалів приєднано до кримінальних проваджень, 7 кримінальних правопорушень обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, у тому числі 1 кримінальне правопорушення у сфері державних закупівель.

Працівниками фіскальної служби Донеччини продовжується виявлення злочинів, спрямованих на легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та упередження збитків від різноманітних схем підприємливих шахраїв.

Донеччина: на 27% збільшилися надходження екологічного податку 

З початку 2019 року підприємства Донецької області сплатили 275,7 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів, що майже на 27% більше за торічні показники.

Крім того, до державного бюджету надійшло 126,2 млн грн, або на 28,2 млн грн більше, ніж у минулому році. В свою чергу, місцеві бюджети отримали 149,5 млн гривень, що на 29,8 млн грн додатково збагатило місцеву казну.

Серед відокремлених управлінь найбільші надходження еко-податку у 2019 році забезпечили підприємства Мар`їнського району – ними сплачено до бюджетів всіх рівнів більше 100,7 млн грн, що складає 36,5% усіх надходжень цього податку. З великим відривом слідом йдуть підприємства м. Бахмут – 61,2 млн грн, Слов`янського району – 41,4 млн грн, м. Маріуполя – 32,4 млн грн та м. Волноваха – 14,0 млн гривень.

Фіскальна служба Донеччини нагадує, що справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини, що в умовах небезпечної екологічної ситуації є край необхідною та провідною метою саме у Донецькому регіоні.

Місцеві бюджети Донеччини отримали більше 159 млн гривень плати за землю

 До місцевих бюджетів Донеччини у січні-лютому 2019 року землевласники та орендарі сплатили 159,1 млн грн плати за землю. Це майже на 20 відсотків більше торічних показників за аналогічний період.

Протягом двух місяців поточного року місцеві громади отримали від фізичних осіб 12,8 млн грн земельного податку. В свою чергу, юридичні особи за цей період поповнили бюджети громад на 146,3 млн гривень.

Фіскальна служба Донеччини акцентує увагу, що плата за землю зараховується винятково до місцевих бюджетів, тобто надходження від цього податку використовуються на розвиток та облаштування території громади. Загалом, у порівнянні з минулорічними показниками, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2019 році додатково спрямували у розпорядження місцевої влади більше 26 млн гривень, що надає можливість покращіти соціально-економічні умови мешканців територіальних громад. Тож, в Головному управлінні ДФС в Донецькій області нагадують власникам земельних ділянок, що підлягають оподаткуванню, своєчасно та в повному обсязі сплачувати визначені податкові зобов`язання.

Найбільші надходження з плати за землю у 2019 році забезпечили платники м. Маріуполя, чий внесок до місцевих бюджетів склав 45,3 млн грн, також землевласники і орендарі міст Краматорськ та Слов`янськ поповнили місцеву казну регіону на 16,4 млн грн і 16,2 млн грн відповідно.

Бізнес Донеччини за 2018 рік отримав доходів більше 87 млрд гривен

Фіскальна служба Донеччини інформує – за результатами річного декларування податку на прибуток за 2018 рік підприємствами Донецької області задекларовано обсягів отриманих доходів у сумі 87,4 млрд грн, що на 5 млрд грн, або на 6% перевищує доходи за 2017 рік.

Завдяки плідній праці фахівців ГУ ДФС у Донецькій області забезпечено значне зростання (на 34,1%) податку на прибуток до сплати – нарахування податку за 2018 рік склали 249,8 млн грн проти 186,3 млн грн минулого року.

Слід відмітити, що це зростання спостерігається незважаючи на зниження кількості поданих декларацій з податку на прибуток на 4%, що пояснюється обранням платниками іншої системи оподаткування (перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, включення до Реєстру неприбуткових підприємств тощо). Таким чином, кампанія декларування цього податку підтвердила ефективність процесу адміністрування податків і зборів та оптимізації механізмів взаємодії з платниками.

Позитивна динаміка прослідковується і в збільшенні кількості суб`єктів господарювання, які задекларували доходи більше 20 млн грн – таких у Донецькому регіоні за результатами 2018 року стало вже 598 СГ, або на 11% більше.

Фіскальна служба Донеччини висловлює свою вдячність платникам податків за сумлінне виконання своїх податкових зобов’язань перед державою та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Протягом перших двох місяців 2019 року в митниці розглянуто справ про порушення митних правил на суму понад 2,6 млн гривень

Протягом січня-лютого 2019 року Донецькою митницею ДФС виявлено та задокументовано 38 справ про порушення митних правил.  Аналіз  порушень митних правил у розрізі статей Митного кодексу України свідчить, що майже 95% справ пов’язано із правопорушеннями щодо транспортних засобів.

В рамках проведення спеціальних заходів з протидії порушенням митного законодавства та профілактики злочинів в митній сфері, спільно з оперативними підрозділами ГУ ДФС у Донецькій області, проведено 2 спільні заходи, в ході яких вилучено тютюнові вироби та алкогольні напої на загальну суму понад 14 тис. гривень.

У січні-лютому 2019 року митницею розглянуто 25 справ про порушення митних правил. За результатами їх розгляду на порушників митного законодавства накладено штрафів на суму 2,66 млн гривень.

За рахунок сплати штрафів, накладених митницею, а також  коштів, добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку з припиненням справ шляхом компромісу, держбюджет поповнився на суму майже 140 тис. гривень.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: