25 кримінальних проваджень з участю громадських активістів направлені до суду – Сергій Князєв


Наразі слідчими Нацполіції розслідується 91 кримінальне провадження цієї категорії. Про це Голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив   під час засідання Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів.

За його словами, упродовж 2014-2019 років зареєстровано 149 заяв та повідомлень про злочини та події, які умовно можна віднести до категорії злочинів стосовно громадських активістів. Найбільше таких фактів зареєстровано в Києві (29) та в Одеській (19) області. Ще 18 фактів зафіксовано у Київській області та 15 – у  Дніпропетровській області.

«Слідчими відділами поліції відкрито 144 кримінальні провадження. Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції, 31 активіст – відстоював права у сфері довкілля та протидіяв незаконним будівництвам, 19 громадян, які борються за рівні права членів ЛГБТ-спільноти, 16 націонал-патріотів, 18 журналістів, 10 правозахисників, сім депутатів місцевих рад. Шість – це волонтери та інші громадяни з активною життєвою позицією», – зазначив Сергій Князєв.

Він додав, що серед категорій злочинів, вчинених стосовно активістів, – 19 вбивств, три погрози вбивством. Ще 38 фактів стосуються спричинення тілесних ушкоджень, зокрема, 31 правопорушення – це легкі тілесні ушкодження. Водночас зареєстровано 33 хуліганства, 13 перешкоджань законній діяльності журналістів.

«За результатами досудового розслідування до суду направлені обвинувальні  акти у 25 кримінальних провадженнях. Крім того, 18 кримінальних проваджень закрито за відсутністю складу злочину, 9 передано за підслідністю до підрозділів СБУ та прокуратури», – повідомив Голова Нацполіції.

Сергій Князєв зазначив, що на сьогодні слідчі Нацполіції розслідують 91 кримінальне провадження.

«Усі матеріали кримінальних проваджень вказаної категорії направленні для вивчення у Головне слідче управління Національної поліції. Більшість з них вже вивчена, заслухана, а також встановленні конкретні терміни розслідування. Злочини з категорією тяжкості взято на особистий контроль моїх заступників за напрямками слідства або кримінальної поліції», – підкреслив Сергій Князєв.

Департамент комунікації
Національної поліції України

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: