Терористична організація «ДНР» втрачає прихильників: за два місяця поліцейським здалися 10 бойовиків

Загалом з початку року поліцейські викрили 35 учасників незаконних збройних формувань. Більшості загрожує до 8 років позбавлення волі. А ті, хто добровільно прийшов до поліції з повинною, будуть звільнені від кримінальної відповідальності та зможуть розпочати нове життя.

Зізналися в злочинах

У Торецьку затриманий бойовик, який надав важливі свідчення щодо теракту з Боїнгом, в якому загинули майже 300 людей.

Екс-найманець терористів, який чергував на місці падіння рейсу МН-17, підтвердив, що ракету було випущено з окупованої території. Чоловік зізнався, що місцевих жителів залякали розстрілом, щоб вони мовчали, а він сам блокував доступ до фрагментів літака представників міжнародних організацій.

Серед затриманих також чергові блокпостів, агітатори, працівники виправних колоній. Під вплив пропаганди потрапили й молоді люди. Так, при спробі перетнути КПВВ Мар’їнка був викритий 19-річний бойовик, який у складі «Молодої гвардії ДНР» вчиняв злочини. Зокрема розповів, що його поплічники під погрозою автоматів вчиняли на блокпості насильство над жінками.

Держава дає тобі шанс

Разом з тим все більше учасників незаконних збройних формувань самі здаються правоохоронцям. В цьому випадку держава гарантує їм шанс на звільнення від кримінальної відповідальності – за умови, що вони не скоювали тяжких злочинів.

З початку року шансом розпочати нове життя скористалися вже 10 колишніх бойовиків. Серед них як ті, хто стояв у витоків окупації в 2014 році, так «нові кадри», які вже зараз подалися до терористів, але повернулися розчаровані.

Втеча з рабства

Більшість учасників НЗФ давно покинули бандформування та втомилися переховуватися, спостерігаючи, як одного за одним затримують їх поплічників. Одним з них став 48-річний житель Авдіївки. Чоловік поповнив ряди бойовиків, потрапивши до них в полон. Там його використовували в якості рабської сили та змушували укріплювати блокпост.

Його земляк також втік з терористичної армії та влаштувався на підприємство в рідному місті. «Весь час мені не давала спокою думка, що за своє минуле я можу сісти в тюрму. Тому, як тільки дізнався, що кримінальної відповідальності можна уникнути, я прийшов до відділення поліції»,- пояснив чоловік. Тепер він на законних підставах зможе вільно жити і працювати.

Деяких екс-найманців, які не витримали життя в нікому не потрібній «республіці», правоохоронці виводили через лінію розмежування в результаті спецоперацій.

Обрав тюрму замість служби на терористів

А житель Бахмуту в 2018 році втік до бойовиків, щоб уникнути покарання за крадіжку. добирався зі складнощами, через РФ. Але невдовзі вирішив, що краще відбути покарання на підконтрольній Україні території, ніж служити у терористів. Чоловік повернувся у Бахмут і сам зізнався офіцерам у протиправній діяльності.

Нагадаємо, згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.

Аби почати нове життя, без постійних переховувань та страху, потрібно звернутися до поліції за номером 095-09-46-121 або 102.

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: