«Вони першими прийняли удар». Українських добровольців нагородили у Слов’янську.

Гвардійці батальйону спеціального призначення «Донбас», окремого загону спеціального призначення «Азов», батальйону оперативного призначення імені генерала-майора Сергія Кульчицького отримали державні та відомчі нагороди. Церемонія нагородження пройшла у військовій частині 3035.

 Добровольчі підрозділи формувалися переважно весною 2014-го року. Люди йшли туди за покликом серця. Їхня мотивація була настільки сильною, що це перекривало брак техніки, озброєння, вишколу. Ворог їм платив тваринною ненавистю, вони ж відчайдушно билися за право української нації на самовизначення.

«У Дебальцевому нас крили мінометним вогнем, ГРАД прилітав, ДРГ намагались заволодіти нашим блокпостом. Я був командиром «клапана» на Хресті [стратегічне перехрестя в районі Дебальцевського плацдарму]», - ділиться офіцер з корегування вогню військової частини 3066 старший лейтенант Олег Сандул. Після Майдану, він взяв участь у захисті від сепаратистів адміністративних установ у Херсоні. Відтак долучився до батальйону оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького.

 

«Найважче було пережити чотирнадцяте-п’ятнадцяте лютого 2015 року [події Широкинської операції]. Зранку вводилось перемир’я. Ми намагалися відбити якомога більше нашої території. Але ворог підтягнув резерви, які зняли з Дебальцевого. Можливо, це дало трохи більше можливості нашим військам вийти звідти. Дуже багато кинули на нас, бо прорив пішов по лінії. Дуже важко було, по годині максимум поспали за ті дві доби», - розповідає «Спайдер». Львів’янин Андрій Ігнатюк нині є заступником командира БТГр «Азов». У своєму батальйоні служить з дня його створення, звільняв Маріуполь, Мар’їнку, Широкине.

Навпроти військових стояла невеличка групка цивільних осіб. Два хлопчики, сивий чоловік та дві молоді жінки. Це рідні загиблих на фронті гвардійців Олексія Петрова та Дениса Лошкарьова. Вони віддали найдорожче, що у них було. Перший зник 23-го серпня 2014 року під Іловайськом, другий загинув на Маріупольському напрямку в грудні 2018-го року.

«Батько був сильним, міг постояти за свою родину та землю. Пішов, бо дуже любив свою країну. Він був у батальйоні «Донбас». Батько любив готувати нам збалансовані сніданки. Він добре розбирався у вітамінах, бо займався бодібілдингом і нас вчив», – розповів син офіцера військової частини 3035 Дениса Лошкарьова Максим. Він зараз вчиться в шостому класі, любить готувати та малювати.

Церемонія нагородження розпочалася з передачі відзнак дітям та дружинам загиблих. Відтак нагороди отримали учасники іловайських, дебальцевських та широкинських подій. Їх вітали представники командування Національної гвардії України та керівництва Міністерства внутрішніх справ.

«П’ять років назад в цей час вже бурно йшла анексія Криму, вже були спроби розхитати ситуацію не тільки на Сході України, але й від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня. І саме завдяки добровольцям, які (хто після Майдану, хто вчений, хто учився) стали на захист України, поки армія була недієздатна, крім небагатьох з’єднань та підрозділів», – підкреслив у своєму вітальному слові героїзм українських добровольців заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан.

«Віра – складна наука, але я знаю, що для будь-якого чоловіка є три принципи, якими він має жити: не зрадити Державу, не зрадити свою сім’ю, не зрадити своїх побратимів, які воювали з ним, помирали в боях за ці принципи», – саме так бачить те, ким є доброволець, заступник міністра МВС Вадим Троян. Від свого керівника Арсена Авакова він передав уклін тим, хто воює за Україну.

Після завершення урочистостей на території Слов’янського полку українські захисники та почесні гості вшанували пам’ять загиблих учасників Антитерористичної операції. Для цього гвардійці поклали квіти до пам’ятних знаки та меморіалів поблизу Семенівки, на горі Карачун та Скорботного Хреста на місці загибелі генерал-майора Сергія Кульчицького з бійцями Нацгвардії, спецпризначенцями МВС та членами екіпажу гвардійського вертольоту.

Вадим Голуб
Дмитро Образцов
Богдан Кондратов
Сергій Молотков


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
15
10

Эта запись была размещена в рубрики: