Неповнолітнім можуть заборонити купувати енергетики

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України № 10117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків». Про це повідомляє видання ukrainepravo.com

Проект закону на законодавчому рівні поняття «енергетичний напій» як, газований або негазований безалкогольний напій (за винятком чаю, кави та напоїв на основі кавових та чайних екстрактів), який містить кофеїн з будь-якого джерела походження у кількості, що перевищує 150 мг/л та/або інші компоненти, які стимулюють центральну нервову систему, перелік яких та максимально допустимий рівень їх концентрації в енергетичних напоях визначається центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я.

Документ пропонує встановити заборону на роздрібний продаж енергетичних напоїв, вміст етилового спирту в яких перевищує 0,5 відсотка об’ємних одиниць.

Окрім того, встановлюється заборона на споживання енергетичних напоїв особами, які не досягли 18-річного віку; а також продаж їм цих напоїв.

Також пропонується заборонити продаж енергетиків у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, у спортивних спорудах, з торгових автоматів, у місцях проведення культурно-масових заходів, у споживчій тарі місткістю більше 0,33 л.

За роздрібну торгівля енергетичними напоями, вміст етилового спирту в яких перевищує 0,5 відсотка об’ємних одиниць; торгівлю енергетичними напоями в приміщеннях або на територіях, заборонених законом; торгівлю енергетичними напоями через торгові автомати, продаж енергетичних напоїв особі, яка не досягла 18-річного віку; торгівлю енергетичними напоями з рук, а також за розпивання енергетичних напоїв особами, які не досягли 18-річного віку встановлюється адміністративна відповідальність.

Опитування від "ДС": Я вважаю це правильна пропозиція, підтримую - палець догори, Ні я проти, або мені байдуже - палець вниз

13
3

Эта запись была размещена в рубрики: