Новини податкового управління Слов’янська: з початку року власники нерухомості сплатили понад 12 мільйонів гривень


ОГОЛОШЕННЯ.

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що 06 березня 2019 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” із головним державним ревізором-інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Ханько Ганною Олександрівною на тему: «Особливості кампанії декларування у 2019 році».

Сеанс відбудеться з 10-00 до 13-00 та з 14-00 до 18-00 години за телефоном 62-13-56.

Як задекларувати спадщину чи подарунок, отримані впродовж 2018 року

 Насамперед варто зауважити, що для декларування доходів громадян-спадкоємців або обдаровуваних розподіляють на дві категорії: ті, хто зобов’язані подати річну декларацію та ті, хто має право подати декларацію. До якої з категорій віднести спадкоємця залежить від ступеня його споріднення зі спадкодавцем, а також резидентського статусу.

Нагадуємо, що до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення спадкодавця чи дарувальника відносяться: його батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері і збоку батька, онуки.

Отож, якщо у 2018 році ви отримали спадщину або дарунок від фізичної особи-резидента, але, при цьому, не відноситесь до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує про ваш обов’язок у період деклараційної кампанії, яка триває до 1 травня 2019 року, подати Декларацію про майновий стан і доходи до підрозділів фіскальної служби за місцем вашої податкової адреси (реєстрації). Згідно з чинним законодавством вартість будь-якої спадщини (дарунка) оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовим збором. Якщо ж така спадщина (подарунок) успадковується (отримується) спадкоємцем (обдаровуваним) резидентом від нерезидента або навпаки, то у цьому випадку будь-який об’єкт спадщини (подарунка), що успадковується (отримується), окрім військового збору за ставкою 1,5 відсотка, оподатковується ПДФО за ставкою 18%.

Інша справа, коли об’єкти спадщини (дарування) успадковуються (отримуються у дарунок) від членів сім’ї спадкодавця (дарувальника) першого та другого ступенів споріднення. Такий дохід у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна оподатковується за нульовою ставкою ПДФО та звільняється і від оподаткування військовим збором.

Зверніть увагу, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Відтак, фізичні особи, що одержали дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загального річного оподатковуваного доходу. Вони можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації.

Інформація про нараховані (виплачені) доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (ДФС) та з Реєстру застрахованих осіб (ПФУ) в Електронному кабінеті

 У рамках компанії декларування доходів громадян та е-декларування особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ДФС спільно з ПФУ здійснено налаштування електронного сервісу в частині отримання:

відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО);

відомостей з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України.

Сервіс функціонує для фізичних осіб в приватній частині Електронного кабінету меню «ЕК для громадян» та надає змогу після проходження електронної ідентифікації, не виходячи з дому, в будь-який час отримати інформацію про себе.

Відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО надаються за результатами обробки Запиту (F1300203)*. Запит заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків. Відповідь на запит можна переглянути у вкладці Вхідні документи меню Вхідні/вихідні документи. Середня тривалість обробки Запиту складає близько 30 хвилин.

Відомості про заробітню плату (дохід), з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України** можна отримати скориставшись гіперпосиланням на портал електронних послуг ПФУ, яке знаходиться у меню ЕК для громадян.

*Відомості надаються за останні три роки (поквартально) відповідно до Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ), які подаються податковими агентами та поданих фізичними осабами, фізичними особами – підприємцями або фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність податкових декларацій.

**Відомості надаються по роках у розрізі страхувальників. За кожен рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії.

Увага! Шановні страхувальники!

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує про обов’язок сплати єдиного соціального внеску платниками юридичними особами та фізичними особами - підприємцями як за себе, так і за працівників, працю яких така особа використовує. Періоди, за які не сплачено єдиний соціальний внесок, не буде враховано у страховий стаж, що в подальшому вплине на майбутню пенсію.

Своєчасна й повна сплата єдиного соціального внеску — це гарантія того, що фізична особа - підприємець або офіційно оформлений найманий працівник буде відчувати себе соціально захищеним, а також забезпечуватиметься своєчасне фінансування пенсійних виплат.

Звертаємо увагу, що за порушення строків сплати єдиного внеску передбачено як фінансову відповідальність (відповідно до ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-УІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне       страхування"), так і адміністративну, передбачену ст.1651Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х.

Для уточнення та проведення звірення стану розрахунків з єдиного соціального внеску запрошуємо Вас до Центрів обслуговування платників податків за місцем реєстрації або здійснити їх за допомогою інформаційного ресурсу «Електронний кабінет платника»».

Слов’янсько-Лиманське управління

На захист довкілля Донеччини у січні спрямовано більше 7 млн гривень еко-податку

Необхідність здійснення такої політики в сфері охорони довкілля, яка б забезпечувала сталий розвиток з екологічної точки зору, ефективне зниження та попередження негативних впливів на довкілля – визнано на державному рівні та є провідною метою саме у Донецькому регіоні, який відомий своїм небезпечним екологічним станом. Адже у структурі промислового потенціалу Донецької області 78% припадає на екологічно небезпечні галузі виробництва – металургійну (42%), видобувну (16%), виробництво електроенергії (11%), хімічну, нафтохімічну промисловість та виробництво коксу (9%).

Таким чином справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини та часткової компенсації їх відтворення.

За перший місяць 2019 року підприємства Донецької області сплатили  7,4 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів, що на 0,3 млн грн більше за минулорічні показники.

Крім того, фіскальна служба Донеччини нагадує, що у зв`язку із застосуванням з 01 січня 2019 року нового порядку справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, введено в дію новий бюджетний рахунок КБК 19011000 «Екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення». Ставка цього податку у 2019 році складає вже 10 грн за тонну проти 0,41 грн у минулому році, що має за мету стимулювати підприємства до зменшення забруднення навколишнього середовища.

 У січні 2019 року митниками Донеччини накладено штрафів на суму 1,8 млн грн

 Протягом першого місяця 2019 року митницею розглянуто 7 справ про порушення митних правил. Загальна сума штрафів, яку порушники митного законодавства мають сплатити за свої протиправні вчинки, складає 1,8 млн гривень. Також за результатом розгляду справ про порушення митних правил судами у двох випадках застосовано конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 4,56 тис. гривень.

Загалом, протягом січня 2019 року виявлено та задокументовано 17 порушень митних правил. По одному із складених протоколів вилучено тютюнові вироби на суму 5,28 тис. гривень.

За рахунок сплати штрафів, накладених митницею, а також  коштів, добровільно сплачених порушниками митного законодавства у зв’язку з припиненням справ шляхом компромісу, держбюджет поповнився на суму понад 41 тис. гривень.

 Січневий внесок митників Донеччини до скарбниці країни склав понад 461 млн грн

Протягом першого місяця 2019 року Донецькою митницею ДФС перераховано до Державного бюджету України понад 461 млн гривень.  Найбільша сума митних надходжень зафіксована по таких основних податках, як ПДВ, акцизний збір та ввізне мито.

Специфіка функціонування найбільших підприємств – виробників Донецького регіону формує перелік бюджетоформуючих товарів по митниці. Основний серед них – вугілля, це практично 49% від загальної суми митних платежів, сплачених до держбюджету, або майже 223 млн гривень. Далі у  трійку лідерів входять промислове обладнання, транспорт та феросплави.

У січні 2019 року видано 207 сертифікатів з перевезення товару форми EUR.1 відповідно до Угоди  про асоціацію між Україною та ЄС. Найбільша їх кількість видана на товари, які експортовані до наступних країн Європейської співдружності: Польща, Румунія, Німеччина, Болгарія та Італія.

Донеччина: з початку року власники нерухомості сплатили понад 12 мільйонів гривень

З початку 2019 року власники нерухомості Донецької області перерахували до місцевого бюджету 12,5 млн гривень, що на 20%, або на 2,1 млн гривень більше надходжень січня 2018 року.

Безперечним лідером зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є власники майна – юридичні особи, ними вже сплачено понад 11,5 млн гривень. Як відомо, платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до відповідних державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Що стосується фізичних осіб – власників нерухомості, то за січень поточного року вони перерахували податку на нерухоме майно на 19% більше, ніж за відповідний період минулого року, сплативши 1 млн гривень.

Нагадуємо, що громадяни в поточному році податок на нерухомість сплачують за об`єкти, що були у володінні в 2018 році, ставка податку не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом на 01 січня 2018 року. Про суму нарахованого податку громадян – фізичних осіб повідомляють фіскальні органи за місцем податкової адреси, вручаючи податкові повідомлення-рішення до 1 липня звітного року.

На даний час перші позиції зі сплати податку займають власники нерухомості м. Маріуполя (4,4 млн грн), Слов’янського району (1,9 млн грн) та Покровського району (1,3 млн грн) Донецької області.

На 19% збільшились надходження єдиного податку у 2019 році

За підрахунками фахівців фіскальних органів Донеччини від платників, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, з початку 2019 року надійшло 115,4 млн грн, що на 19% перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Найбільшу частку надходжень єдиного податку забезпечили фізичні особи - підприємці, сплативши понад 60,6 млн гривень. Порівняно з січнем 2018 року сплата податку фізичними особами зросла на 12,1 млн гривень.

Трішки менше до місцевих бюджетів Донеччини, а саме 44,3 млн грн, надійшло від сільгосппідприємств - платників єдиного податку четвертої групи, які використовують земельні угіддя області. Якщо ж порівняти з минулим роком, то надходження 2019 року збільшились на 10,3 млн гривень.

Найменшу суму надходжень серед представників спрощеної системи оподаткування сплатили юридичні особи третьої групи. Ними за перший місяць 2019 року спрямовано до місцевих бюджетів 10,5 млн грн єдиного податку.

ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що для підприємців першої або другої груп ставка єдиного податку у 2019 році визначається у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, затвердженої на 01 січня 2019 року, та складає для І групи (до 10% від розміру прожиткового мінімуму) – 192,10 грн на місяць, для ІІ групи (до 20% від розміру прожиткового мінімуму) – 834,60 грн на місяць.

ГУ ДФС у Донецькій області

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: