На Донеччині з початку року до відповідальності притягнуті більше 600 власників зброї


Майже 400 одиниць зброї вилучено у громадян через порушення законодавства в сфері дозвільної системи. Поліція Донеччини закликає власників зброї дотримуватися правил її зберігання та вчасно проходити перереєстрацію.

За два місяці 2019 року поліцейські задокументували 612 адміністративних порушень, вчинених власниками мисливської гладкоствольної, нарізної та газової зброї. За виявленими порушеннями вилучено 374 одиниці озброєння.

440 протоколів, а це найбільша частина адміністративних матеріалів, складено за порушення громадянами строків перереєстрації вогнепальної зброї, що передбачено ст. 192 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, термін дії дозволу на право носіння та зберігання зброї – три роки. Подовжувати його треба завчасно, а саме - за місяць до закінчення встановленого терміну.

За порушення терміну дії дозволу на право носіння та зберігання газової зброї її власник підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ст. 195-2 КУпАП. В цьому випадку санкція статті передбачає не тільки штраф, а й обов’язкову конфіскацію газових пістолетів і револьверів та патронів до них.

За порушення правил зберігання притягнуто до відповідальності 31 власника вогнепальної зброї та 94 – газової. У 46 порушників дозвіл на носіння зброї було анульовано.

Важливо:

- зброя та боєприпаси до неї повинні зберігатись тільки в спеціально відведеному для цього місці – металевому ящику або сейфі, спеціально виготовленому для зберігання зброї, за місцем постійного проживання

- під час зберігання зброя та пристрої для стрільби мають бути в розрядженому стані. А задля безпеки оточуючих ключ від сейфу має зберігатися тільки у власника зброї

- під час перенесення або перевезення вогнепальна, пневматична зброя має бути у розрядженому стані та знаходитися у спеціальному чохлі, кейсі або футлярі. При цьому власник зобов'язаний мати при собі дозвіл органу поліції на право зберігання та носіння такої зброї.

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: