«Ми один за одного»: в Східному ОТО пройшли збори гранатометник розрахунків

 

З’явившись у сорокових роках минулого століття, ручні протитанкові гранатомети залишається грізною, ефективною, і, водночас, досить дешевою зброєю.

У вмілих руках РПГ може зупинити танк, знищити легкоброньовану техніку, фортифікаційну споруду, живу силу противника. Аби розкрити потенціал гранатометів різних систем майже 100 бійців з військових частин Східного ОТО пройшли навчальний збір.

Кожні збори, що проходять за встановленим розкладом занять направленні на відпрацювання певної тематики. Це складання заліків з теорії та практична частина – стрільби з РПГ-7. Не забули й про більш досконалий американський аналог PSRL-1, нещодавно прийнятий на озброєння українськими військовими. Зокрема бійці вивчають топографію, демонструють знання тактико-технічних характеристик зброї, її будови, показують вміння приводити зброю до бойового стану. Заняття з гвардійцями проводили командири підрозділів та професійні інструктори.

«Працюємо з гранатометниками та помічниками гранатометника. Це і теорія, і вивірка оптики, і стрільба. Розрахунки мають не лише навчитися вкладатися у певні нормативи, але розуміти свою вразливість та знати як нівелювати потенційні загрози. А це вже тактичний рівень. Гранатометники мають знати кожен гвинтик своєї зброї та вміти використовувати її максимально ефективно, – пояснив командир відділення інструкторів військової частини 3035 старший лейтенант Віктор Лебідь. Ми намагаємося охопити та закріпити досить суттєвий обсяг практичних навичок та теоретичних знань».


Сам збір тривав майже тиждень. Здебільшого практичні заняття, але й не уникали і теорії, враховуючи психологічний тренінг. Це й не дивно. Адже гранатометники працюють в розрахунку, де кожен має розуміти іншого без слів.

Для гранатометного розрахунку солдатів військової частини 3017 Назара Кирди та Богдана Романчука це перше стрільба. Вони строковики останнього осіннього призову. Хлопцям по 20 років, вони приїхали на службу до Харкова з Львівської та Івано-Франківської області. Говоримо з хлопцями, коли вони вийшли з рубіжу відкриття вогню. На фоні чутно постріли – польові заняття тривають.

«Якщо чесно, то на початку було страшно. Я думав, що буде голосніше. Потім зрозуміли, що не так страшно, а навіть класно. На наступних зборах ми краще відстріляємо, тому що більша впевненість є у собі», - розповідають хлопці.

Розрахунок складається з двох бійців – гранатометник та помічник. Коли гранатометник стріляє, він стає вразливим, тому помічник його прикриває. Робота у парі, коли один відволікає, привертаючи увагу на себе. У розрахунку бійці взаємозамінні, і обидва повинні однаково вправно володіти зброєю.

Розрахунок сержантів Костянтина Білецького та Євгена Приймака 5 Слобожанської бригади існує вже рік. Окрім відношень на роботі, вони кращі друзі ще з юнацтва.

«Ми обидва з Харківщини. Дружили з юнацьких років, і ще тоді були один за одного. Прийшли служити на строкову службу разом. Потім підписали контракт. Уявляєте, навіть нікого не просили призначити на службу до одного розрахунку. Коли знаєш людину стільки років, починаєш розуміти за поглядом, що він хоче сказати», – розповідають гранатометники.

«Це кращий розрахунок патрульного батальйону 5 бригади. Вони завжди влучні. І сьогодні показали кращий результат», – зазначає командир відділення інструкторів молодший лейтенант Сергій Шкабатура.

Сьогодні гранатомет – вкрай мобільна зброя, й досить недорогий засіб доставки вибухової речовини, при чому його точність постійно зростає, і на неї не можна вплинути електронними засобами боротьби, як наприклад на керовані боєприпаси. Деякі сучасні зразки ракет для гранатомета мають подвійний кумулятивний заряд, що робить неефективною проти них, навіть, активну броню.

Універсальна ж підготовка нацгвардійців – це незамінні якості в умовах гібридної війни. Наступного разу гранатометники Східного ОТО зустрінуться на змаганнях на звання кращого гранатометного розрахунку, що пройдуть улітку 2019 року.

Молодший лейтенант Діана Краснікова,
молодший лейтенант Сергій Молотков,
відео Валерії Хаустової, Павленко Анастасії,
монтаж Владислава Васильєва, Данила Піскуна.

 

1
3

Эта запись была размещена в рубрики: