12-тий гуманітарний вантаж Латвійської Республіки отримали мешканці прифронтових міст України

 Дванадцятий гуманітарний вантаж Латвійської Республіки дістався району проведення операції Об’єднаних сил. Логістичну функцію вже традиційно виконали нацгвардійці, зокрема бійці військової частини 3035 НГУ.


Мешканці Мар’їнки першими отримали гуманітарну допомогу. Потреба в ній тут стоїть надзвичайно гостро. Керівник Мар’їнської ВЦА Олександр Тесля розповів: «Місто знаходиться безпосередньо на лінії зіткнення… Багато сімей не можуть собі заробити. Ті підприємства, які працювали, а їх було вісім – на даний час зруйновані. Люди не можуть заробити кошти, щоб утримувати свої сім’ї».

Ще один вантаж дістався Новолуганського. Сьогодні тут було тихо. Але економічна та гуманітарна ситуація тут також вкрай непроста. До супроводу гуманітарного вантажу долучились представники групи цивільно-військового співробітництва міста Світлодарськ та гвардійці з «Азов».

Олена Качура, представник Новолуганської сільської ради дякує латвійцям: «Ми знаходимось у червоній зоні. Тут проживає приблизно 3500 людей, з яких 1000 соціально незахищені та 700 це переселенці. Ми тісно співпрацюємо з представниками цивільно-військового напрямку Нацгвардії. І сьогодні дуже приємно отримати допомогу від братського латвійського народу. Ми відчуваємо їх підтримку».

 До складу делегації традиційно входили капелани Збройних сил Латвійської  Республіки – ініціатори проекту з доставки гуманітарних вантажів, а також військові священники Національної гвардії та Збройних сил України. Разом з українськими військовими вони здійснювали спільну молитву. Елмарс Плявінш поділився власним досвідом капеланства, адже має до сотні місій в гарячих точках Азії, Африки та Донбасу.

Тим часом гуманітарна місія латвійців не обмежується доставкою благодійної допомоги. Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки Юріс Пойканс також відвідав ряд населених пунктів району ООС. Він зустрічався з військовими та з представниками військово-цивільних адміністрацій.

Серед іншого говорили про розширення спектру співробітництва як у військовому так і цивільному плані. Латвійці вивчають український досвід боротьби з гібридним агресором, тому зацікавленні у всебічній підтримці  союзної держави – України.

Сергій Молотков,
фото Андрія Некрасова,
відео Сергія Молоткова
та Богдана Кондратова


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
1
2

Эта запись была размещена в рубрики: