Кожен може стати спостерігачем заради чесних виборів в своїй громаді

Громадська організація “Сильні громади” отримала дозвіл мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року та оголошує набір волонтерів.

Кожні вибори - це своєрідний іспит в житті демократичної країни, під час якого громадяни особисто обирають вектор свого розвитку. Активність громадян в цьому питанні надзвичайно важлива, адже вони не просто голосують, а власноруч обирають своє майбутнє. І тут дуже важливо захистити свій вибір. У зв’язку з чим, ми оголошуємо набір спостерігачів - волонтерів, відповідальних громадян, які за нашої методичної допомоги готові оцінювати дотримання всіх процедур під час виборів Президента України у своєму місті”, - йдеться у заяві організації.

Спостерігачам потрібно буде стежити за дотриманням закону і процедур у виборчому процесі - за перебігом голосування, підрахунку голосів, встановленням результатів, тощо. Також важливо фіксувати порушення та висвітлювати перебіг виборчого процесу, а після завершення голосування - отримати протокол відповідної виборчої комісії про підрахунок голосів.

Спостерігачами від громадської організації може бути особа, яка:

    • досягла 18-ти річного віку;
    • не була раніше та не є наразі членом жодної політичної партії;
    • не є службовою та посадовою особою жодних з органів влади, військовослужбовцем, або тим, хто проходить альтернативну (невійськову) службу.

Стати офіційним спостерігачем можна, заповнивши форму для реєстрації. Під час всього виборчого процесу спостерігачам буде надаватися юридична допомога від команди ГО “Сильні громади” та в рамках сформованої мережі.

“Сильні громади” також закликають до співпраці інші громадські організації, які зацікавлені у спостереженні та висвітленні виборчого процесу.

Усі, хто хоче приєднатися до процесу спостереження, можуть долучатися до мережі  “Будівничі громад” (Google-група), де буде відбуватись обмін досвідом та корисною інформацією, зокрема і щодо виборчого процесу. Дізнатись більше про мережу “Будівничі громад” можна за посиланням.

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: