Телеміст Слов’янськ-Луцьк – “Реформи це просто!”

«Реформи – це просто» - саме під таким гаслом відбувся телеміст між Слов’янськом та Луцьком!

Головною темою зустрічі та обміну думками була тема «Е-демократії» - як вона втілюється в життя у Слов’янську та Луцьку. Ділились своїми напрацюваннями та планами.

У студії «САТ плюс» у Слов’янську були присутні Ольга Алтуніна, депутат Слов’янської міської ради; Максим Перепелиця, автор проекту «Розумне місто», який був поданий до Бюджету участі 2018; Анна Наконечна – заступниця керівника «Територіального центру надання соціальних послуг населенню» УСЗН Слов’янської міської ради; Сергій Сергєєв – головний спеціаліст управління освіти Краматорської міської ради.

Перш за все, говорили про Бюджет участі – про ті проекти, які були втілені у життя у минулому році. Гостя студії Радміла Вишемірська розповіла про створення «Алеї сім’ї», яка була облаштована на мікрорайоні Хімік за кошти Бюджету участі. Головне, підкреслила вона, що цей проект став об’єднуючим для всіх мешканців мікрорайону – вони всі разом збиралися, щоб розчистити територію занедбаного парку, фарбували лавки – створюючи арт-об’кти (лавка – кохання, лавка – фортепіано та ін.), потім майже весь мікрорайон зібрався для відкриття алеї.

Максим Перепелиця – автор проекту «Розумне місто» - і хоча, цей проект не набрав достатньої кількості голосів, все ж таки деякі його елементи існують, і ми ними користуємось, заходячи на сайт Слов’янської міської ради – це Електронні петиції, портал «Ваш депутат» та ін. Максим говорить, що він і у цьому році подасть до Бюджету участі 2019 проект «Розумне місто», аби містяни мали змогу зареєструвати електронну чергу до лікаря, або подивитись розклад транспорту та ін.

Анна Наконечна розповіла, що у «Територіальному центрі» відбувся тренінг для пенсіонерів «Інструменти участі в житті громади, як спосіб взаємодії з владою», який був проведений у співпраці з ГО «Фундація підтримки осіб старшого віку «Вік щастя», на якому пенсіонерів вчили користуватись можливостями сайту Слов’янської міської ради, подати електронне звернення, або долучитись до Бюджету участі. До речі, Тамара Сіваєва, член ГО «Фундація підтримки осіб старшого віку «Вік щастя», яка була учасницею минулорічних тренінгів, які проводились у цій організації – у цьому році подала свій проект до Бюджету участі, про що вона розповіла під час телемосту.

Ольга Алтуніна, депутат Слов’янської міської ради розповіла про проект, який зараз впроваджується у нашому місті. Вона розповіла, що міський голова В.М. Лях уклав Меморандум про прозорість використання коштів, що надходять від батьків у школах і дитячих садочках, а також коштів, які ці заклади отримують з бюджету. Для того, щоб батьки мали змогу контролювати використання цих коштів буде створений онлайновий сервіс «Open School». Директори шкіл та дитячих садочків пройдуть навчання щодо користування цією системою, а батьків, голів батьківських комітетів вона запросила на тренінгове навчання, яке відбудеться 23 лютого о 10 годині у школі№15.

Гості студії у Луцьку також розповідали про свої напрацювання у сфері «Е-врядування». Повний запис дивіться незабаром на каналі «САТ плюс».

Наталя Бондаренко, фото автора


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
9
3

Эта запись была размещена в рубрики: