Молодь Донеччини долучилась до програми прийняття рішень подорожуючи Україною

5 чудових лютневих днів 25 молодих людей з різних куточків Донеччини взяли участь у Програмі участі молоді в процесах прийняття рішень. Слов'янськ, Маріуполь, Мирноград, Краматорськ, Курахово, Олексієво-Дружківка, Мар’їнка, Покровськ,Торецьк, Дружківка, Костянтинівка та Світлодарськ зібрались командою і вирушили на навчальну поїздку по двох містах України – Кам’янцю-Подільському та Києву.


2 дні нас приймав Кам’янець-Подільський - Молодіжна столиця України 2019. Це справжня подія для кам’янчан – стати центром для молоді всієї країни. На власні очі ми побачили співпрацю молодіжної ради Кам’янця-Подільського з місцевою владою.

Спілкувались, обмінювались досвідом й ідеями одне з одним. Отримали корисні поради від заступника голови міста, Вадима Савчука, щодо налагодження дієвих відносин між молодіжними рухами та владою на місцях.

Спілкувались зі студентами «Української академій лідерства». Також приємно вразило те, що в освітню програму міста закладено обов’язкове знання історії, культури Кам’янця всіма мешканцями і гостями не через нудні лекції, а інтерактивні квести, ігри, фести. А наостанок всі донеччани отримали запрошення стати учасниками Всеукраїнських молодіжних сходин в Кам’янець-Подільській фортеці у жовтні цьогоріч.

Далі рушили до столиці. Виявилось, що двоє з 25 в Києві вперше. Це і здивувало і дуже потішило – ми хорошою компанією змогли втілити мрію – побачити, почути і відчути дух і можливості величного міста. Мали зустріч із заступником міністра молоді та спорту Олександром Яремою. Питань багато і відповіді змістовні.

Далі вирушили на екскурсію в кабінет Міністрів України, де побували на презентації програми «Єдиний голос» та "Україна зараз" (Ukraine now) – єдиний масштабний бренд, який має на меті підвищувати імідж нашої країни. Без брендованих подарунків нас не відпустили. Ukraine now шириться Донеччиною.

Подорож стала не лише навчальною, а й дієвою. 25 представників Донецької області взяли участь в Стратегічній сесії щодо державної політики в молодіжній сфері до 2030 року. Обирали панелі згідно своїх уподобань. Більшість наших колег цікавила дискусія «Участь молоді в процесах прийняття рішень».

Додому повернулись натхненні на дієві зміни у своїх містах, ОТГ і місцевостях, знаючи. що мають підтримку від дружньої команди, яка утворилась під час поїздки.

Відгуки учасників про Study trip під хештегом #ДонеччинаМолоДій продовжують надихати активну молодь вже багато днів на сторінках Facebook.

Проект з розвитку участі молоді в прийнятті рішень реалізовується ГО Платформа Ініціатив "Теплиця" у партнерстві з UNICEF Ukraine в рамках програми «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні», за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Катерина Гончар
Фото Ірина Воронова


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
2
0

Эта запись была размещена в рубрики: