Новини податкового управління у Слов’янську: сплачуємо податкові зобов’язання своєчасно


За перший місяць 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням Головного управління ДФС у Донецькій області надано понад 2 тисячі адміністративних послуг

Одним із завдань Слов’янсько-Лиманського управління Головного управління ДФС у Донецькій області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом січня 2019 року Слов’янсько-Лиманським управлінням надано 2061 адміністративна послуга.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 801 послуга, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта – 8 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 145 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 602 послуги;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 85 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку – 99 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 139 послуг.

Нагадуємо, що Центри обслуговування платників знаходяться за адресами: м.Слов’янськ, пл. Соборна , 3 та м. Лиман, вул. Пушкіна, 11а.

Деклараційна кампанія 2019: сплачуємо податкові зобов’язання своєчасно

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області звертає увагу платників податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) на строки сплати податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) за звітний (податковий) 2018 рік.

Так, строки сплати для:

- фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  не пізніше 21 лютого 2019 року;

- фізичних осіб, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації;

- громадян та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність – не пізніше 31 липня 2019 року.

Крім того, звертаємо увагу на порядок сплати податкових зобов’язань.

Так, платник податку – фізична особа, яка зобов’язана подати декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує ПДФО та військовий збір за кодами платежу:

► «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

► «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Платники податку – фізичні особи, які відповідно до розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу Українизобов’язані сплатити ПДФО,але звільнені від подання декларації(при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо) сплачують ПДФО та військовий збір за кодами платежу:

► «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

► «11011000» – «військовий збір».

Найманий працівник відпрацював неповний місяць та звільнився: нарахування роботодавцем ЄСВ

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області доводить до відома роботодавців, що у разі якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ (частина п’ята ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями).

Умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована заробітна плата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої заробітної плати незалежно від її розміру.

До уваги платників податку на прибуток!

 Слов’янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств (далі – податок) є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ).

Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств  ПКУ.

Так, зокрема, п.п. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 ПКУ визначено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, крім безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ.

Слов’янсько-Лиманське управління

В січні Центрами обслуговування платників Донеччини надано 16,8 тисяч адміністративних послуг

У січні 2019 року фахівцями центрів обслуговування платників Донецької області надано 16,8 тис. адміністративних послуг. Відмовлено в наданні 53 таких послуг, що складає менше 1 відсотку (0,3%), оскільки суб’єктами звернень не були дотримані відповідні умови для отримання адміністративних послуг.

Понад 64,5% від загальної кількості отриманих суб’єктами звернень адміністративних послуг припадає на отримання послуг з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Це стосується видачі картки платника податків про реєстраційний номер облікової картки платника податків, видачі відомостей про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, внесення до паспорта громадянина України відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. У січні 2019 року громадяни отримали майже 10,9 тис. таких послуг.

Також запитуваними адміністративними послугами у звітному місяці були надання витягів з реєстру платників єдиного податку – 1227 (7,3%), реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 1134 (6,7%), реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 838 (5%), реєстрація платника єдиного податку – 635 (3,8%) та інші.

Фіскальною службою постійно вдосконалюється система надання адміністративних послуг и робиться все, щоб підвищити якість обслуговування відвідувачів центрів та створити комфортні умови платникам. Крім того, нагадуємо про можливість отримання багатьох адміністративних послуг в електронній формі, не виходячи з домівки.

Власники транспортних засобів з іноземною реєстрацією у січні 2019 року сплатили більше 6 млн грн митних платежів

Впродовж останнього січневого тижня 2019 року митниками Донеччини оформлено майже півсотні транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Нарахування митних платежів склало понад 2,77 млн гривень. Слід відмітити, що вже третій тиждень поспіль спостерігається збільшення митних оформлень вказаних транспортних засобів. Загалом, у січні 2019 року в Донецькій митниці ДФС оформлено 97 автівок на єврономерах, до Державного бюджету спрямовано більше 6,1 млн грн митних платежів.

Нагадаємо, цього року фінансування виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій здійснюється також за рахунок митних платежів, отриманих від легалізації транспортних засобів на єврономерах.

Акцентуємо увагу власників транспортних засобів з іноземною реєстрацією, що до кінця дії пільгового режиму розмитнення залишилося два тижні.

 В Донецькій митниці ДФС 100% оформлень здійснено в електронному вигляді

В зоні діяльності Донецької митниці ДФС у січні 2019 року оформлено 3 996  митних декларацій, з них 100% – в електронному вигляді. Порівняно з січнем 2018 року кількість імпортних операцій збільшилася на 2 відсотки.

У січні 2019 року в митниці здійснено оформлення зовнішньоторговельних операцій 337 осіб, що на 62% більше, ніж у січні 2018 року. Таке зростання обумовлено насамперед тим, що Урядом країни у листопаді минулого року внесені зміни до Податкового кодексу України в частині застосування до 22 лютого 2019 року пільгового оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, які ввезені на митну територію України за період  з 1 січня 2015 року до дня набрання чинності Законом № 2612. Їх доля серед тих, хто здійснив імпортні операції у січні поточного року, складає понад 40 відсотків.

Зовнішньоторговельний обіг склав 383 млн дол. США. Імпортовано товарів на 81 млн дол. США, експортовано – на 302 млн дол. США.  Позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу складає 221 млн дол. США.

 За результатами перевірок у сфері застосування РРО бюджет Донеччини поповнено майже на 170 тис. гривень

Одним з важливих напрямків роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області є контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. До речі, станом на 01 лютого 2019 року у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 12,5 тис. господарських одиниць.

За перший місяц 2019 року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 23 перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій, за результатами яких до бюджету надійшло 169 тис.  гривень.

Фіскальна служба Донеччини інформує, що на останньому засіданні технічної комісії з питань ведення Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, яке відбулося у грудні 2018 року, прийнято рішення про затвердження у новій редакції Класифікатору сфер застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Просимо суб`єктів господарювання та їх керівників взяти до уваги зазначену інформацію та враховувати її при здійсненні господарської діяльності.

Більше півмільярда гривень єдиного внеску сплатили у січні роботодавці Донеччини

З початку 2019 року роботодавці Донецької області перерахували 564,5 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сплачена цьогоріч сума майже на 120 млн грн перевищує січневий внесок страхувальників Донеччини у 2018 році.

Із загальної суми перерахованого єдиного внеску найбільші суми забезпечили страхувальники м. Маріуполя – 164,4 млн грн, роботодавці м. Краматорськ та м. Слов’янськ перерахували майже однаково – 71,9 млн грн і 70,8 млн грн відповідно, платники м. Покровськ та Покровського району сплатили 65,6 млн грн, м. Бахмут та Бахмутського району – 56,8 млн гривень.

Нагадуємо, з 1 січня 2019 року законодавством встановлено розмір мінімальної заробітної плати 4173 гривень. Таким чином, мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 918,06 гривень (4173 х 22%), мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2019 році становить 2754,18 гривень (918,06 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2019 рік – 62595,00 грн (4173 х 15).

ГУ ДФС у Донецькій області

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: