Завдяки профілактичній роботі поліції, кожен третій житель Слов’янська і району вже не вірить «телефонним» шахраям

Тільки за останню добу поліцейські зареєстрували три факти телефонних шахрайств. В двох епізодах громадяни не пішли на поводу у аферистів. Але в одному випадку жінка перерахувала зловмисникам більше тисячі гривень.

Згідно зі статистикою Слов'янської поліції громадянам вистачає розсудливості відмовлятися від телефонних послуг по «розблокуванню рахунки» чи «перевірці даних банківської карти». Але на жаль, все одно знаходяться громадяни, які стають жертвами аферистів.

Так, у поліцію надійшла інформація про факт шахрайства, у результаті якого постраждала 45 – річна місцева мешканка. Жінка сама зателефонувала на спецлінію «102» і розповіла про те, як легко позбулась більше тисячі гривень.

З'ясувалось, що заявниці подзвонив невідомий, який представився співробітником поліції. Він повідомив, що її дочка потрапила в ДТП, і тепер терміново потрібні гроші. Чоловік сказав, що необхідно перевести гроші на певний номер мобільного телефону. Жінка виконала вимогу і тільки після цього вирішила зв’язатися з донькою. З’ясувалося, що з дівчиною все гаразд і ні в яку ДТП вона не потрапляла.

В другому випадку на мобільний телефон 77-річного чоловіка надійшов дзвінок. Чоловік, що дзвонив представився співробітником СБУ і намагався вивідати дані банківської карти. Чоловік одразу поклав трубку.

Він розповів, що вже не раз чув про такі способи шахрайства, тому тут же вирішив перервати спілкування.

А 43 – річній місцевій жительці зателефонував «співробітник банку», який, як і в попередньому випадку, під різними приводами намагався вияснити дані картки. Жінка запідозрила, що спілкується з шахраями і відключила телефон.

Поліція в черговий раз закликає громадян бути пильними. Ні під яким приводом нікому не передавайте дані своєї банківської картки, секретні паролі і коди, а також не перераховувати гроші незнайомцям.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: