Поліція Донеччини посилила протидію торгівлі контрафактним алкоголем


Протягом місяця за порушення правил реалізації спиртних напоїв поліцейські притягнули до відповідальності 38 осіб, ще 60 – за продаж алкоголю дітям. Вилучено майже півтисячі літрів самогону.

Заходи спрямовані на запобігання тяжких наслідків вживання алкоголю, а саме смертності від фальсифікованих напоїв, вчинення злочинів у нетверезому стані, а також попередження споювання дітей.

Випили, взялися за ніж, один помер, а інший потрапив у тюрму – більшість фактів тілесних ушкоджень під час побутових конфліктів починалися з вживання спиртних напоїв.

Алкоголь штовхав жителів Донеччини на необдумані кроки. Так, житель Дружківки, у стані сильного алкогольного сп’яніння після сварки з дружиною намагався накласти на себе руки, однак був врятований нарядом поліції. А затриманий за серію угонів 20-річний викрадач зізнався, на вчинення злочинів пішов, тому що був п’яний.

Найстрашніше, що ціною випитої чарки ставало життя дитини. У грудні минулого року чоловік під дією алкоголю вчинив стрілянину по підліткам. Від поранень 15-річний хлопчик помер в лікарні, стрілець був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Щоб не допустити летальних випадків та попередити тяжкі злочини, дільничні офіцери поліції Донеччини проводять рейди по торгівельних закладах, а також виявляють осередки виготовлення та продажу фальсифікованого алкоголю з рук.

У січні 2019 року задокументовано 38 порушень правил реалізації спиртних напоїв за ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За виготовлення самогону (ст. 176 КУпАП) до адміністративної відповідальності притягнуті 182 особи. Поліцейські вилучили 440 літрів самогону, 749 літрів браги, 40 апаратів для виготовлення самогону «на дому».

Варто відзначити, що штрафним санкціям також підлягають громадяни, які купують сурогатні напої кустарного виробництва.

Вже в цьому році у Костянтинівці троє школярів отруїлися алкоголем, який їм продали в місцевому кіоску. Одного з хлопців рятували в реанімації.

Продавчиню поліція притягнула до відповідальності, а усі торгівельні точки по області, що розташовані біля шкіл, вкотре перевіряються.

Загалом у січні 2019 року за реалізацію спиртних напоїв неповнолітнім поліцейські притягнули до адміністративної відповідальності 60 торговців. Також задокументовано 13 фактів доведення дітей до стану сп’яніння (ст. 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

За результатами роботи 2018 року поліція Донеччини вилучила понад 4,6 літрів самогону, 11 тисяч літрів браги, 248 апаратів для кустарного виготовлення самогону.

Викрито майже 600 порушників антиалкогольного законодавства, які продавали спиртне неповнолітнім. За матеріалами поліції спільно з Державною фіскальною службою анульовано 99 ліцензій на продаж спиртних напоїв. На власників торгівельних закладів накладено фінансових санкцій на суму 1,3 мільйони гривень.

1
2

Эта запись была размещена в рубрики: