На Донеччині відкрито 2 кримінальних провадження щодо порушення виборчого процесу

Слідства розпочаті за фактом блокування групою молодиків входу до приміщення під час зустрічі одного з кандидатів з населенням Мангушу, а також внаслідок публікації у мережі Інтернет, яка стосувалася підкупу виборців у закладі освіти.

Загалом з початку поточного року до поліції Донеччини надійшло 31 повідомлення щодо порушення виборчого процесу, більшість з яких стосувалися неналежної передвиборчої агітації – недотримання вимог поліграфічної продукції, установки білбордів.

Найбільша кількість звернень від громадян зареєстрована в Краматорську – 14, в Костянтинівці -5. Наразі поліцейські проводять перевірку щодо кожного факту.

Від початку виборчої кампанії поліцією Донеччини відкрито 2 кримінальних провадження. Перше стосується порушення виборчого законодавства, а саме підкупу виборця. В інтернет-мережі з’явилося відео, на якому невідома особа пропонує гроші за реалізацію особи свого виборчого права. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.160 «Пропозиція, обіцянка або надання виборцю чи учаснику референдуму неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права чи права на участь у референдумі» Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування також розпочато Мангушським відділенням поліції за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 296 (Хуліганство). Невідомі особи блокували вхід до Будинку культури, де мала відбутися зустріч одного з кандидатів з виборцями.

Поліцейські Донеччини звертаються до прихильників будь-яких політичних партій дотримуватися вимог законодавства України, не порушувати Закон та не перешкоджати вільному волевиявленню громадян під час виборчого процесу.

Якщо ж Ви стали свідком правопорушення, або щодо Вас застосовані неправомірні дії, одразу звертайтеся до поліції за номером «102», або повідомте про це, скориставшись мобільним додатком «Поліція 102».

0
1

Эта запись была размещена в рубрики: