Чи бути «Парку пам’яті» у Слов’янську? За результатами зустрічі робочої групи

7 лютого, у малому залі виконкому відбулось засідання робочої групи з питань відновлення історії Староміського кладовища та створення у Слов’янську меморіального парку «Пам’ять поколінь».

У засіданні взяли участь – заступник міського голови Юрій Підлісний, керівник відділу культури Марина Олійник, директор Слов’янського краєзнавчого музею Зандер Л.Я.,  координатор громадської ініціативи від руху «Сильні громади» Євгенія Калугіна, краєзнавці, активні громадяни міста

Під час засідання обговорювали декілька важливих питань, а саме – ситуація с землевідведенням під Меморіальний парк. Зараз ведеться робота по створенню детального плану місця, проведена експертиза і лише після цього можуть бути підготовлені документи під землевідведення під «Меморіальний парк». Хоча, як зазначає, Євгенія Калугіна, ця робота мала бути виконаною на березень 2019 року.

Піднімалось питання безпеки місця. Як говорить Олексій Юков, місце Староміського кладовище має бути обнесено парканом, щоб означити, що тут ведуться роботи.

Євгенія Калугіна зазначила, що жителі міста Слов’янська не завжди розуміють, що відбувається на місці Староміського кладовища, тому прийняте рішення створити інформаційні банери, які мають бути розміщені по місту для інформування жителів про створення «Меморіального парку» на місці Староміського кладовища.

Крім того, проведена величезна архівна робота по відтворенню прізвищ тих, хто похований на цьому кладовищі. Вже ідентифіковано 4016 прізвищ. Але ця робота не закінчена, тому потрібно вирішити питання з Харківським архівом, для продовження архівних досліджень. Як зазначила Євгенія Калугіна, дуже важливо зробити все можливе, для максимальної ідентифікації тих, хто тут був похований – бо це наша історія, наша пам’ять – тобто ми відтворюємо персоніфіковану історію, і саме таким чином, на реальних фактах, на реальних прізвищах, на реальних історіях людей – ми можемо відтворити і зберегти історію нашого міста.

Наталя Бондаренко, фото автора


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
12
4

Эта запись была размещена в рубрики: