У минулому році поліцейські припинили 9 спроб продажу дітей – Ігор Малахов 


Крім того, оперативники встановили факт використання неповнолітніх у якості порно-моделей. Загалом за рік працівники підрозділів боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції виявили понад 290 фактів торгівлі людьми.

Також поліцейські припили діяльність 24 організованих груп. Про це повідомив заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції Ігор Малахов.

За його словами, впродовж 2018 року працівники підрозділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції виявили 2,5 тис. кримінальних правопорушень (проти 2,3 тис. у 2017 році). Відтак оголошено підозри в рамках понад 2,2 тис. проваджень. Поліцейські встановили понад тисячі  осіб, які вичинили зазначені злочини.

«За результатами завершення досудового розслідування працівниками БЗПТЛ розкрито 2162 кримінальні правопорушення. З них 1197 кримінальних правопорушень склали злочини, що відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких»,- зазначив Ігор Малахов.

Він додав, що за рік  підрозділи БЗПТЛ викрили 24 організовані групи. Поліцейські встановили 99 співучасників цих груп. Зловмисники  вчинили 145 злочинів у складі угруповання.

У минулому році Національна поліція зареєструвала 291 кримінальне правопорушення за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу. Поліцейські встановили 111 осіб за вчинення кримінальних правопорушень зазначеної категорії. В рамках досудового розслідування установлено 290 осіб, яких було визнано потерпілими від торгівлі людьми. Досудове розслідування закінчено в рамках 168 кримінальних проваджень.

«У листопаді минулого року оперативниками припинено діяльність етнічної міжрегіональної організованої злочинної групи. Її учасники підшукували малозабезпечених громадян та вербували їх під приводом працевлаштування на території Одеської області. Так, з фактичного «полону» було визволено 94 особи»,- наголосив заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції.

Також однією з резонансних минулорічних справ  є  «справа моряків». Поліцейські встановили осіб, які під приводом працевлаштування переміщували громадян України до Туреччини або Греції. Подальшому потерпілих  втягували в злочину діяльність. Тільки за останніми даними, затримані особи, зокрема, близько 200 таких моряків, отримали суворі вироки суду в Італії, Греції.

Також  поліцейськими БЗПТЛ виявилено 472 кримінальні правопорушення, пов’язаних із сутенерством. Це на чверть більше, ніж кількість подібних правопорушень, виявлених у 2017 році. Про підозру повідомлено в рамках 415 кримінальних проваджень. Установлено 171 особу, яка вчинила кримінальне правопорушення зазначеної категорії. Досудове розслідування закінчено в рамках 402 кримінальних проваджень.

Крім того, упродовж 2018 року правоохоронними органами виявлено 249 груп нелегальних мігрантів, до складу яких входило понад тисячі іноземців. Слідчими органами Нацполіції розпочато 288 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Це на 80 відсотків більше, ніж у 2017 році.

Про підозру повідомлено в рамках 149 кримінальних проваджень. Установлено 123 особи, які вчинили кримінальні правопорушення зазначеної категорії. Досудове розслідування закінчено в рамках 209 кримінальних проваджень.

«Слід зазначити, що за минулий рік іноземцями на території України було скоєно понад 75 тисяч адміністративних правопорушень. Відтак Національна поліція систематично вживає заходи профілактичного характеру та направляє обґрунтовані звернення до Державної міграційної служби України про скорочення термінів перебування на території країни, примусове повернення та видворення порушників»,- повідомив Ігор Малахов.

Також упродовж 2018 року поліцейські припинили 9 спроб продажу дітей, зокрема трьох немовлят. 

«В минулому році поліцейські встановили факт сексуальної експлуатації неповнолітніх.  Так, під час моніторингу мережі Інтернет на наявність публікацій, що містять дитячу порнографію, працівниками УБЗПТЛ було викрито організовану групу. Зловмисники використовували 30 молодих дівчат у якості порно-моделей, з них двоє були неповнолітні»,- зазначив Ігор Малахов.

Окрім того, за словами першого заступника Голови Національної поліції В’ячеслава Аброськіна, покращилась якісна складова в роботі за напрямком протидії торгівлі людьми.

«Ефективна робота поліції за цим напрямом дозволила Україні вийти з зони критики відповідних міжнародних організацій», – наголосив В’ячеслав Аброськін.

Департамент комунікації Національної поліції України

 

1
1

Эта запись была размещена в рубрики: