В Україні може випасти червоний сніг: які області під загрозою


В неділю, 3 лютого, у країнах Карпатського басейну очікуються опади з червонуватим забарвленням. Це може бути сніг або дощ, який наразі несе з Африки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили в Державній метеорологічній службі Угорщини.

Причина випадання червоних опадів проста – всього лише домішування до звичайного дощу червоного пилу, який складається з найдрібніших часточок червоного кольору. Утворюється такий пил в Африці, після чого переноситься пасатами в Європу.

Опади з червоним забарвленням неприємні на вигляд для людей, бо нагадують кров. У стародавньому світі червоний дощ був символом наближення Апокаліпсису та лякав людей не менше, ніж сонячне затемнення. Про червоні (або криваві) дощі писали такі авторитетні стародавні хроністи, як Гомер і Плутарх. У XIX столітті вони були вже більш строго задокументовані, і їх спостерігали в Італії, Греції та південних областях Іспанії.

Однак це природнє явище не таке вже й незвичне – червоні опади спостерігаються щороку на різних куточках планети.

Нагадаємо, в березні минулого року на Одещині випав жовтий сніг. Співробітники Українського гідрометцентру вважають, що аномальне забарвлення снігу, який випав в південно-західних районах Одещини, не створює небезпеки для жителів – його спричинило переміщення  хмари пилу з Африки.

Також раніше  сніг з жовто-рудим відтінком випадав в Мирнограді, Покровському, Селидовому, Костянтинівці, Дружківці Донецької області, а також, у кількох містах Луганської області. Наявність небезпечних забруднень екологами не виявлено.

5
8

Эта запись была размещена в рубрики: