Гвардійці у Слов’янську дізнались більше про Українську революцію 1917-1921 років

Виставка плакатів «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років» відкрилися у Слов’янську. Відвідувачі можуть в ілюстраціях знайти для себе відповіді на всі ключові питання існування Української держави доби визвольних змагань: від зовнішньої політики до життя національних меншин.

 На відкриття виставки до Слов’янської центральної бібліотеки завітали гвардійці: строковики та військовослужбовці БСП. Вони оглянули експонати та прослухали лекцію місцевого викладача історії Віктора Мицька. Лектор у своїй промові всіляко підкреслював, що без опори на військо наша держава втрачала суверенітет.

«Лектор говорив дуже правильні речі. – поділився своїми міркуваннями командир відділення БСП «Донбас» військової частини 3035 сержант Юрій Перекрестов. – Зокрема щодо елементів гібридної війни, які використовували російські більшовики. Вже на той час були «іхтамнєти». Ворог розгойдував соціальну ситуацію. Наприклад, коли «червоні» підняли повстання на заводі «Арсенал» просто під час нападу банд Муравйова. Там працювало тоді 10 000 робітників. Це була страшна сила. Мені не складно це уявити, бо я теж працював на тому заводі, тільки вже в наш час»

На цю ж таки виставку, крім гварідіців, прийшли також студенти та представники Збройних сил України. Бібліотекарі намагаються перетворити свій заклад на своєрідний «відкритий простір» спілкування для активних людей.

«Ми тільки зараз вчимо уроки нашої дійсної історії, які ми мали вивчити ще 100 років тому. – розповіла директор КЗ «Центральної системи публічних бібліотек міста Слов’янськ» Лариса Мамедова. – Чому мені важливо було запросити саме військових. У мене син –захисник, він у Збройних силах України, і зять служить, і племінник у Національній гвардії. І я розумію, що без потужної армії, ми не зможемо розвиватися»

 Виставка плакатів Інституту історичної пам’яті «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років» наразі затримається у Слов’янську до 10-го лютого. Після цього вона мандруватиме до іншими містами Донеччини.

Сергій Молотков

2
3

Эта запись была размещена в рубрики: