У центральній бібліотеці Слов’янська відкрилась виставка «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 р.р.»

Слов’янська центральна бібліотека давно вже стала осередком культури нашого міста. Цього разу тут відбулось відкриття виставки-інсталяції «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921 р.р.».

Організатор виставки Український інститут національної пам’яті. Експозиція з 20 банерів детально висвітлює різні аспекти творення Української державності 1917 - 1921 рр

“Завдання виставки - нагадати українцям про події Української революції столітньої давнини, пояснити, що це не “громадянська війна”, як стверджувала радянська пропаганда, не тільки “стихія і розруха”, але передусім відродження української державності, формування української нації, ренесанс української культури та духовності.

У виставці ми розповідаємо про українське державотворення, всі його етапи, формування Збройних сил, українську дипломатію, науку, освіту, культуру, церковний рух, становище національних меншин, революційне повсякдення й багато іншого. Нам надзвичайно важливо розповісти про це не лише українцям, але й світові, аби заперечити одну з ключових тез російської пропаганди, що Україна не є геополітичним непорозумінням, яке з'явилося на мапі світу після розвалу Радянського Союзу, а має давню історію державотворення, відновила державну незалежність 1991 року завдяки героїчній боротьбі багатьох поколінь українців”, - розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.


На відкриття виставки до бібліотеки завітали представники міської ради, військовослужбовці, студенти Слов’янського технікуму Луганського національного аграрного університету, учні ЗОШ №11.

Вчитель історії ЗОШ №11 Мицько Віктор Михайлович дуже цікаво провів екскурс по виставці, продемонстрував перебіг Української революції, визрівання політичної еліти та суспільства. Завдяки інсталяції всі присутні перенеслися в минуле століття і подивилися як починаючи з весни 1917 року відбувалося становлення української держави – розбудовувався державний устрій, працювали урядові організації, вводилась українська грошова одиниця, діяла церква, розвивалися власне військо і флот, освіта й культура.

У підготовці виставки використано більше ніж 250 унікальних документів і фотографій.

Виставка буде працювати до 10 лютого.

Фото: Наталя Бондаренко
та Галина Лошкарьова

1
4

Эта запись была размещена в рубрики: