Штрафи та позбавлення волі: За порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

За заявами, де не вбачаються ознаки адміністративного або кримінального правопорушення, або розгляд яких знаходиться в компетенції центральних виборчих комісій, розглядається поліцейськими згідно із Законом України «Про звернення громадян».

З 31 грудня 2018 року розпочався виборчий процес чергових виборів Президента України, що відбудуться 31 березня поточного року. Виборча кампанія триває 90 днів.

Адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства прописана в ст. ст. 212-10, 212-11, 212-12, 212-13, 212-14, 212-15, 212-16, 212-17, 212-18, 212-19, 212-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою покарання у вигляді штрафу від 51 до 3400 гривень.

Більш суворе покарання передбачено Кримінальним кодексом України. Санкції статей, пов'язаних з порушенням виборчого законодавства, що передбачають покарання аж до 10 років позбавлення волі.

Стаття 157. Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача.

За дане діяння передбачена відповідальність від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного правопорушення.

Стаття 158. Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців.

Карається позбавленням волі на строк від 2 до 10 років, в залежності від тяжкості скоєного діяння.

Стаття 158-1. Голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз.

За дане діяння передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі на термін від 5 до 7 років.

Стаття 158-2. Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму.

Санкція передбачає покарання від обмеження свободи на строк до 5 років до позбавлення волі на той самий строк.

Стаття 159. Порушення таємниці голосування.

За дане діяння передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 159-1. Порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку).

Передбачає покарання від обмеження свободи на строк до 3 років до позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Стаття 160. Підкуп виборця, учасника референдуму.

Підкуп виборців - це заклики голосувати (або не голосувати) за певного кандидата або згадування його імені, яке супроводжується наданням грошей, безкоштовних товарів, послуг і робіт з метою впливу на думку виборця (вручення продовольчих пакетів, подарунків, грошей тощо).

За дане діяння передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі на строк до 7 років.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

0
2

Эта запись была размещена в рубрики: