Гвардійці у Слов’яньску згадали героїв Крут разом з містянами

 

Військовослужбовці долучились до акції вшанування пам’яті героїв Крут, яка пройшла у Слов’янську.

 Сто першу річницю бою під Крутами відзначили гвардійці, бійці Збройних сил України, представники молоді та громадських організацій.

 «Українські студенти та вільні козаки, які прийняли бій під станцією Крути, продемонстрували стійкість та героїзм. Вони бились з ворогом, який за чисельністю щонайменше у десять разів. На цих прикладах ми виховуємо наш особовий склад», – пояснив начальник групи по роботі з особовим складом майор Євген Цуцков

Представники пошукової організації «Плацдарм» завітали на свято з ґвинтівками «Мосіна», кулеметом «Максим» та в одностроях доби визвольних змагань.

«На жаль, ми не знаємо своєї історії. Але сьогодні відкриті архіви. Те, що відбувалося сто років, просто шокує. Виявляється в Слов’янську теж був штаб війська УНР. Дві тисячі місцевих мешканців пішло воювати на стороні Української народної республіки», – поділився міркуваннями голова пошукової організації Олексій Юков.

Керівництво Слов’янської міської ради провело історичні паралелі із сьогоденням, та закликали присутніх подякувати бійцям, які виконують завдання в районі Операції об’єднаних сил.

«Сьогодні ми вшановуємо тих воїнів, хто століття тому боровся за незалежність України. Проте з нами знаходяться ті люди, завдяки яким ми можемо зараз спати спокійно у своїх домівках, і не боятися. Це – бійці Збройних сил України та Національної гвардії», – наголосив заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний.

Урочистості завершилися вшануванням загиблих українських воїнів.

Сергій Молотков

2
6

Эта запись была размещена в рубрики: