Новини податкової інспекції Словянська: Основні положення сплати ЄСВ в 2019 році


Громадяни можуть отримати інформацію про свої доходи за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника»

Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника» з використанням електронного цифрового підпису фізичної особи.

Фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: https://cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

Інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна отримати у приватній частині  (особистий кабінет) Електронного кабінету платника. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.

Звертаємо увагу, що відомості про суми доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді можна отримати за останні три роки (поквартально).При цьому, відомості з ЦБД ДРФО ДФС України за останній звітний період (4 квартал 2018 року) можливо отримати  після 21.02.2019 .

Основні положення сплати ЄСВ в 2019 році

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" запроваджено окремі зміни щодо  сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), які набрали чинності 01 січня 2019 року.

Відтепер ЄСВ для фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 % бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю. Тобто, з 2019 року не лише юридичні особи, а й фізичні особи-підприємці, у яких працюють особи з інвалідністю, зможуть нараховувати ЄСВ за пільговою ставкою (8,41%).
Від сплати ЄСВ за себе звільняються фізичні особи-підприємці (незалежно від обраної системи оподаткування) і члени фермерського господарства, які є пенсіонерами за віком чи особами з інвалідністю та отримують пенсію або соціальну допомогу. Зазначене звільнення не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, оцінювачів, аудиторів тощо).
Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств зобов’язані сплачувати ЄСВ до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Індивідуальний податковий номер – новий обов’язковий реквізит податкової накладної

 Слов'янсько-Лиманське управління Головного управління ДФС у Донецькій області повідомляє, що Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни, зокрема до ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну (далі – ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.

У ПН зазначаються в окремих рядках такі обов’язкові реквізити:

а) порядковий номер ПН;

б) дата складання ПН;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника ПДВ (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства – платника ПДВ стороною договору, у ПН, крім податкового номера платника ПДВ додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник ПДВ, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування ПДВ;

ж) ставка ПДВ та відповідна сума ПДВ в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг – код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду;

й) індивідуальний податковий номер.

Відповідні зміни, які набрали чинності з 01.01.2019, внесені до п. 201.1 ст. 201 ПКУ.

Слов’янсько-Лиманське управління

Акцизний податок приніс місцевим бюджетам Донеччини майже 214 мільйонів гривень

 Протягом 2018 року суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів, перерахували до місцевих скарбниць Донецької області 213,8 млн грн акцизного податку.

Нагадаємо, що суб’єкти господарювання щомісяця сплачують 5% акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами до місцевих бюджетів громад, на території яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Фіскальна служба Донецької області нагадує, що з 1 січня 2019 року у зв`язку з внесенням змін до п.17 підрозділу 5 «Особливості справляння акцизного податку та екологічного податку» перехідних положень Податкового кодексу України відбулося збільшення ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 20%, і на 9% збільшиться ще з 1 липня 2019 року.

За попередніми розрахунками, вартість однієї пачки сигарет з фільтром зросте в середньому на 5,62 грн, а з 1 липня 2019 року – ще на 3,04 грн більше.

Сигарети без фільтру підвищаться у ціні відповідно на 5,52 грн та 2,98 грн за одну пачку.

Збільшення цін на сигарети продовжиться і у наступні роки, адже Україна взяла на себе зобов`язання до 2025 року поступово підвищувати акциз до рівня еквівалентного 90 євро за 1000 сигарет, як того вимагають норми. Такі заходи дадуть можливість Україні євроінтегруватися, підвищити стандарти життя своїх громадян та підняти рівень здоров`я населення.

Крім того, а може саме час замислитися – а чи погана звичка того варта?

Майже 700 мільйонів гривень отримали з бюджету платники ПДВ Донеччини

 За інформацією управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області за 12 місяців 2018 року платниками Донецького регіону заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 941 млн гривень.

Із загальної суми заявок 92% припадає на підприємства, що здійснюють експорт власної продукції, серед якої сталеві заготовки, листове скло, скріплювальні вироби, органічні основні хімічні речовини власного виробництва, видобуті суміши вогнетривких глин та інше.

Торік вже повернуто з бюджету 697,9 млн грн ПДВ в терміни, визначені Податковим кодексом України (в межах 60 днів).

У той же час фіскальною службою області здійснюється контрольно-перевірочна робота з упередження безпідставного відшкодування суми ПДВ, за результатами якої не допущені збитки бюджету в розмірі 151,9 млн гривень.

Нагадаємо, що завдяки впровадженню Електронного реєстру відшкодування ПДВ всі етапи відшкодування платники податків тепер можуть відслідкувати в режимі он-лайн. Повна інформація щодо обсягів відшкодування ПДВ міститься як на офіційному сайті Міністерства фінансів України (за посиланням www.minfin.gov.ua), так і на офіційному сайті Державного казначейства України (за посиланням www.treasury.gov.ua). Таким чином, процес повернення платникам бюджетних коштів здійснюється прозоро та автоматично.

На захист довкілля бізнес-спільнота Донеччини спрямувала більше 906 млн гривень

 Справляння екологічного податку, в першу чергу, обумовлено необхідністю мінімізації негативного впливу господарської діяльності підприємств на природні ресурси Донеччини та часткової компенсації їх відтворення, що в умовах Донецького регіону вкрай важливо.

Крім того, питання збереження природноресурсного потенціалу для країни на теперішній час є дуже актуальним і, насамперед, пов`язане зі створенням ефективних механізмів екологічного регулювання, у тому числі за допомогою екологічного податку.

За 2018 рік підприємства Донецької області сплатили 906,3 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. Лідерами зі сплати екоподатку з невеликим відривом є більнес-спільнота Мар`їнського та Бахмутського районів, які поповнили зведений бюджет майже на 151 та 150 млн грн відповідно, третє місце займає м. Маріуполь з внеском у 80 млн гривень.

Головне управління ДФС у Донецькій області інформує, що з 01 січня 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря.

Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн за тонну до 10 грн за тонну, що має за мету стимулювати підприємства до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також стане ще одним кроком  наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС. Таким чином, вирішення екологічних проблем Донеччини отримало ше один шанс.

Сплачена у 2018 році сума земельного податку та оренди перевищує 905 млн гривень

 Плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Переважну частину надходжень у 2018 році отримано від юридичних осіб – власників землі та землекористувачів, які перерахували 750 млн грн земельного податку та орендної плати. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 155 млн гривень.

Загалом, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2018 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково 20,3 млн гривень. А в цілому сплачена за рік сума податку перевищує 905,1 млн гривень.

Основними факторами зростання надходжень плати за землю стала своєчасна індексація та оновлення нормативної грошової оцінки земель, укладання нових договорів оренди з врахуванням реальної вартості землі.

Також досить ефективно позначилась на результатах надходжень співпраця з органами місцевого самоврядування. Відтак ті громади, які подбали про проведення інвентаризації земель та отримання реальної вартості землі в ході переукладення договорів оренди, отримали відповідний фінансовий ресурс.

Митники Донеччини за минулий рік перерахували до загальнодержавної скарбниці майже 7 млрд грн 

 Протягом минулого року Донецькою митницею ДФС поповнено Державний бюджет України на суму понад 6,97 млрд гривень. В цілому надходження до казни збільшились практично на 6%, або на 364 млн гривень.   У розрізі основних податків лідером традиційно є ПДВ, який складає більше 94% від загальної суми митних надходжень, або 6,6 млрд гривень. На 30 млн грн зріс і щомісячний показник перерахувань митників Донеччини до загальнодержавної скарбниці.

Стабільна робота найпотужніших підприємств-виробників регіону  визначала  перелік  бюджетофомуючих товарів по митниці впродовж 2018 року.  За підсумками роботи митниці минулого року основним бюджетоформуючим товаром є вугілля - більше 46% від загальних перерахувань митних платежів у держбюджет, або понад 3,2 млрд гривень. Практично 1 млрд грн принесло казні митне оформлення промислового обладнання та транспорту. Завершують трійку лідерів феросплави – 560 млн грн перерахувань.

В рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, у 2018 році суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності удвічі більше отримали сертифікатів форми EUR.1. Так, в зоні діяльності Донецької митниці ДФС видано 3182 сертифікати, які надають відповідні преференції при експорті товарів вітчизняного походження до країн ЄС.  Порівняно із аналогічним періодом 2017 року кількість виданих сертифікатів збільшилась майже у 2 рази, або на 1415.

 ГУ ДФС у Донецькій області

 

0
0

Эта запись была размещена в рубрики: