Контекст епіграфів на “Словянських вечорницях” у Слов’янську…

Як відомо, здебільшого сьогодні засоби масової інформації розповідають про різні явища, що впливають на людину, та врешті-решт на її життєву долю. Запобігти цим негараздам намагаються учасники клубу сімейного дозвілля "Слов'янські вечорниці" у Центральній міський бібліотеці.

Ось вже тринадцятий рік цей осередок культури творче діє та виконує головну місію: поважати людей та їх захоплення, вивчати на практиці значення літератури, класиків, майстрів пензля, відомих музикантів і поглиблювати духовність. З відстані часу, саме 25 січня 2019 року на першій зустрічі за темою "Епіграф" згадали поета, барда, актора Володимира Висоцького.

Він народився 25 січня 1938 року. Свої перші пісні Володимир Семенович розпочав на початку 60-х років, а в 1965 році завдяки пісні "Подводная лодка" отримав популярність. У Театрі на Таганці зіграв такі ролі: Гамлет, Галілей, Пугачов...

Крім театру Володимир Висоцький знімався в кіно, а роль Жеглова в телесеріалі "Место встречи изменить нельзя", надала його прихільникам велике задоволення та любов.

Йому було всього 42 з половиною років, коли він помер. Але память про нього жива і досі, про це нагадують памятникі, фільми, пісні... І не забути слова генія із вірша: "Кому сказать "спасибо", что живой!".
Доречно пригадати напис поета Петра Вейгана на фотознімку із зображенням Володимира Висоцького: "Соплеменники окажите честь, зачеркните "был" напишите "есть"!"

Наведенні рядки - велика повага до видатної людини минулого століття. А творчість Володимира Семеновича Висоцького вражає дивовижними словами, де палітра поезії насичена життям поета. Справжнє джерело творчості - його спадщина.

Епіграфи Джорджа Байрона: "Мир дивных слов - залог прекрасных дел", "В ничтожной каравелле можно плыть, и все таки Америку открыть".
Автор цих рядків відомий англійський поет та громадський діяч. Народився 22 січня 1788 року. Його твори: "Корсар", "Лара", "Мазепа", "Вернер", "Дон Жуан", "Остров" та інші - справжня світова спадщина літератури.

І наостанок про поезію:

"Подобно улью пчел, душа поэта
Богата медом  - творческой весной..."

Американский письменник Джек Лондон народився 12 січня 1876 року. Його книги "Морськой волк", "Дочь снегов", "Мартин Иден", "Сердца трех", "Время не ждет"...

Ось що він писав: "Не ждите попусту, пока вас посетит вдохновение. Бегите за ним с дубинкой, и, если даже если не удастся его схватить, все равно, вам достанется нечто поразительно на него похожее."

Класик Антон Чехов народився 17 січня 1860 року. Вислів Антона Павловича: "Искусство тем особенно хорошо, что в нем нельзя лгать..." Тут коментарі зайві!"

Коротенькі слова видатних особистостей дають можливість уявити неабияки горизонти та глибинну сутність задумів авторів. А наша здатність зрозуміти творче слово митців дає розуміння відчути талановиті процеси, представлених у епіграфах. Так, слова Д.Байрона "Про Америку..." відкриває читачу оптимістичні погляди на реальність у подоланні скажімо складні глибини життєвих негараздів. Із посмішкою сприймаємо ці звичайно зовсім прості слова автора.

Ці та інші епіграфи загартовують та зміцнюють людину, надають сили, натхнення і певною мірою малюють власні шляхи до омріяної мети. Хоча тут є трохи філософії, але все у підсумку формує у нас: порядність, працелюбність, готовність зрозуміти, чи підтримати когось... В часи, коли комусь треба надати допомогу, і ми на боці справедливості та правди.

Присутні на зустрічі клубу "Словянські вечорниці" оплесками підтримали цей монолог, і на очах багатьох світилась радість, та емоції від почутого.

Підготовлена інформація обумовлена значною мірою індивідуальністю і труднощами сьогоденного життя-буття.

Тож не будем забувати афорізми відомих особистостей та продовжувати творчо сприймати реальність і долати перешкоди...

Справжньою родзинкою зустрічі на "Словянських вечорницях" був "музичний десант" міської школи мистецтв на чолі з викладачем Людмилою Желиховською. Її вихованці, а саме Кизим Маша, Даша Голуб, Богдана Кирилюк виконали музичні твори відомих композиторів.

Також у цей вечір було продовжено цикл програм під назвою "Талановиті слов'янці". Раніше словянці ознайомилися із творчістю музиканта-аматора Ніною Шаріковою, художником Володимиром Радковським, поетом-аматором Станіславом Малявком. Словом, осередок культури при центральній міський бібліотеці готує чергові заходи стосовно життя і творчості талановитих земляків.

Запрошуємо слов'янців та гостей міста на чергове засідання клубу "Словянські вечорниці" за темою "Годинник", яке відбудеться 22 лютого цього року. Початок як завжди о 14.00.

Макар Кодима
фото Наталя Бондаренко


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
2
1

Эта запись была размещена в рубрики: