Схід та Захід разом. Єдність України у конкретних справах

11 січня  у селі Дземброня Верховинського району Івано-Франківської області до 100 ліття Соборності України відбулось освячення пам’ятного знаку загиблим під час бойових дій на сході Україні верховинцям.

Знак встановлено біля чоловічого монастиря Преображення Господнього української  Греко-католицької церкви. Це був завершальний захід у низці заходів, які проводились на протязів трьох років - створення меморіальних комплексів на горі Карачун, в Верховинському районі, встановлення шевронів на горі Говерлі та Карачун, як наочний приклад співробітництва волонтерів та силових структур з Заходу та Сходу до сторіччя Соборності України.

Службу Божу за упокій Богдана Шлімкевича, Василя Шлемкевича, Дмитра Пацино, Миколи Ткачука, Віталія Савіцького та Валентина Гонтаря відслужить військовий капелан 10-ї гірсько-штурмової бригади 8 батальйону протиерей Назарій Гагалюк.


Перед тим у смт. Верховина  біля каплички, яка знаходиться на території  ДЗСТ ЛОК «Верховина», відбулася паніхіда за загиблими та військовий салют. Біля каплички знаходиться зверення Майбутнім поколінням українців від учасників бойових дій на Сході України, яке встановленно до Дня Незалежності на базі цього закладу силами волонтерів та силовиків, за участю "Ділового Слов'янська".

Таке ж звернення знаходиться у молодіжному центрі "Думка", яке з 2015 року займається реабілітацією дітей зі Сходу України.


2 роки тому, силами військових Національної Гвардії, та поліції особливого призначення "Івано-Франківськ" на Говерлу було піднято дублікат Звернення до майбутніх поколінь з Карачуна. А на День Незалежності 2018 року було організовано сходження на гору Говерла, та піднятий флаг Слов'янська. На день Волонтера були установлені шеврони до 100 річчя української боротьби, та в музеї Гуцульщини шеврон "Схід та Захід разом".

На фоні цих памяток будуть проводитись заходи військово-патріотичного виховання молоді.

Біля історико-краєзнавчого музею Гуцульщини у Верховині відбувся концерт військово-духового оркестру Національної гвардії України.

У заходах взяли участь побратими загиблих, представники Національної гвардії України, 80-ї Львівської десантно – штурмової бригади та  поліції особливого призначення «Івано-Франківськ», керівництву яких організатори та особисто волонтер Марина Квітка висловили особливу вдячність за участь у вшануванні памяти загиблих.

Захід відбувся за підтримки родини скульпторів Рожик Віталія та Наталії з м. Коростишев Житомирської обл.,  Донецького та Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, ДП «Верховинський лісгосп», колективу співробітників історико-краєзнавчого музею Гуцульщини, верховинських представників ЗМІ, співробітників ДЗСТ ЛОК «Верховина» на чолі  з директором  Шипчуком В.В., заступником директора Белінського П.Б. -  відповідального секретаря Національної Ради  дитячих організацій України, Марії Сапріянчук, родини Савицьких та Лузяк, ГО «Другий фронт» м. Слов’янськ, телеканалу «Сат-плюс» м. Слов’янськ, інтернет-видання «Діловий Слов’янськ», волонтера Богач Олени м. Дніпро, кластеру «Керамічний край» м. Слов’янськ, засновника ТЗВ  «СДС – СХІД » Ярослава Котлярова, учнів ліцею № 208 м. Києва та директора ліцею, Заслуженого працівника освіти України Михайла Чемериса.

До зазначених заходів силами журналістів був відзнятий ролік памяти загиблих Верховинців, що був переданий місцевим органам влади, а також унікальний мультик "Воїни Лісу" про Українську повстанську армію - героїв, котрі бороли більшовизм та нацизм, відстоювали єдину соборну Україну.

Особлива подяка Верховинській РДА та Верховинській районній раді, Верховинським районному відділу освіти та відділу культури, громаді селища Дземброня та монахам чоловічого монастиря Преображення Господнього української  греко- католицької церкви, депутату Верховинської районної ради Ользі Соломійчук, громадському діячу с. Дземброня Миколі Кікінчуку.

Захід відбувся за ініціативи київського волонтера Марини Квітки.

Едуард Торський
Діловий Слов'янськ


Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
Фотогалерея
6
3

Эта запись была размещена в рубрики: