У Слов’янську весело пройшли Різдвяні вечорниці у Теплиці

З давніх часів в Україні святкування Різдва Христового мало свій неповторний колорит і традиції. Однією з таких традицій було дівоче ворожіння на «судженого». А ще хлопці та дівчата збиралися разом на вечорниці, грали в забавки, залицялися, сміялися, веселилися.

7 січня «Теплиця» (молодіжна платформа міста Слов’янська) запрошувала молодь на вечорниці до тітки Ганни. Спочатку дівчата були самі, бо хлопців не можна було допускати до таїнства ворожіння. А воно було справжнє і хвилююче-цікаве. Адже кожній хотілось довідатись – коли вийде заміж? Або яке ім’я буде у нареченого? А найбільшу зацікавленість виявило ворожіння на воску. Віск розтоплювали над полум’ям свічки і впевнено виливали у холодну воду. Віск застигає і ось тоді починається тлумачення вилитої фігурки.

А в цьому уже допомагала неперевершена ворожка тітка Ганна (роль якої виконувала Анна Авдіянц, керівниця «Теплиці»). Особливо гарно тлумачення у тітки Ганни виходило по тіні на стіні, яку відбивала воскова фігурка.

Дівчатам було весело і ніхто не залишився незадоволений пророкуванням на наступний рік.

А ще, ліпили вареники з «секретом», яким мали пригощати хлопців. Ось і хлопці не забарились – зустрічають їх весело і сажають за стіл пригощати варениками.

Веселощі, пустотливі конкурси, забавки – все відповідало духу святочних вечорниць. Дуже гарно, що наша молодь долучається до українських народних розваг, співає українські різдвяні пісні – адже це те, що є нашим унікальним українським народним Різдвом!

Христос Народився! Славімо його!

Наталля Бондаренко, фото автора

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

8
2

Эта запись была размещена в рубрики: