У Краматорську відбувся регіональний семінар «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості»

17 грудня у Краматорську за організаційної підтримки Асоціації міст України відбувся регіональний семінар «Енергоефективність на підприємствах: нові виклики, нові можливості», під час якого представників бізнесу Донеччини проінформували щодо підвищення ефективності використання ресурсів шляхом запровадження енергоефективних заходів.

Семінар провела ГО «Школа енергоефективності» в рамках проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (#GIZ) за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Раніше такі ж семінари пройшли в Чернігові та Тернополі.

У заході в Краматорську взяли участь представники Донецької облдержадміністрації, органів виконавчої влади області, Європейського банку реконструкції та розвитку, сільські, селищні, міські голови, керівники підприємств молочної, хлібопекарської, машинобудівної галузей та галузі виробництва.

Модератором семінару виступив регіональний представник Асоціації міст України Олександр Меланченко (Алекс Меланченко). Він зазначив, що сьогодні енергоефективність - це економічна необхідність та енергетична безпека країни, тому перехід на альтернативні види палива задля розв'язання питань енергозбереження та енергоефективності є одним із першочергових завдань в Україні.

Голова правління ГО «Школа енергоефективності» В'ячеслав Лісовик наголосив, що розвиток енергоефективності міст - вже не данина моді, а реальний шлях до сталого розвитку, кардинального покращення будівель та міського середовища, скорочення енергоспоживання та видатків. «Тим більше, наразі держава і міжнародні партнери України пропонують допомогу та кошти саме на фінансування енергоефективних проектів у містах», - зазначив В'ячеслав Лісовик. За його словами, скористатися цими можливостями потрібно передусім органам влади та місцевого самоврядування.

Про шляхи впровадження енергоефективності в містах Донеччини розповів начальник відділу енергоефективності та енергозбереження департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Олег Безкровний. Він проінформував про Регіональну програму з відшкодування частини відсотків за кредитами, залученими на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності для населення Донецької області на 2016-2018 роки.

Нещодавно на Донеччині створили Асоціацію підприємців в галузі енергоефективності та енергозбереження, про напрямки діяльності якої доповіла директор ТОВ «Лед енерджі» Анжела Прушковська. Асоціація має на меті, зокрема, сприяти підвищенню інформованості учасників процесу, ретельно вивчати потреби кожного міста та виробляти комплексний підхід до кожного проекту з метою підбору якісних енергоефективних матеріалів тощо.

У якості прикладу успішної роботи в сфері енергоефективності та енергозабезпечення учасникам семінару презентували Волноваський біогазовий завод ПрАТ «ЕКОПРОД». Підприємство переробляє гній великої рогатої худоби, силос, відходи насінницького виробництва на біометан, його у свою чергу спалюють в когенераційній установці та виробляють електро- й теплоенергію. Технологія, яку використовують, дозволяє отримувати ще й органічні добрива. Також є лабораторія, яка проводить аналіз ґрунтів, на основі яких видаються рекомендації щодо складу та кількості добрив, які необхідно внести. «ЕКОПРОД» володіє 27 тисячами гектарів землі, тому виробництво власних добрив, користування лабораторією – інструмент дбайливого ставлення до землі та запорука її родючості. Наразі керівництво підприємства, розуміючи перспективу та при наявності кредитування Європейським банком реконструкції та розвитку, планує будівництво другої черги біогазового заводу.

Присутніх також зацікавила інформація Донбаської національної академії будівництва та архітектури щодо підготовки шляхом підвищення кваліфікації на базі вищої освіти фахівців з енергетичної ефективності будівель та з обстеження енергетичних систем.

Під час заходу між учасниками відбулась активна дискусія. Присутні зійшлися на думці, що до подібних семінарів слід долучати якомога більше підприємців, які б змогли активніше використовувати енергозберігаючі технології, а також вкладати інвестиції у розвиток цієї сфери, зокрема, біоенергетики, сонячної енергетики та використання теплових насосів.

Учасники мали змогу започаткувати співробітництво із потенційними інвесторами і розробниками проектів відновлюваної енергетики та отримати корисну інформацію щодо етапів впровадження таких проектів, що сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості регіону. Крім того, представники бізнесу в форматі голосування проінформували про методи енергоефективності, які вже застосовують на своїх підприємствах та окреслили майбутні кроки в напрямку здійснення енергоефективних заходів. Результати опитування Асоціація міст України використовуватиме при підготовці наступних етапів проекту.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

0
3

Эта запись была размещена в рубрики: