Слов’янські поліцейські вшановували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

  

32 ріки відділяє нас від дня, який став чорною ознакою у долі України. Ніхто не залишався осторонь від атомної біди. В рядах ліквідаторів були і співробітники внутрішніх справ Донецької області та Слов'янського відділу.

Тоді радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб - насамперед ліквідаторів катастрофи, які виконали свій обов’язок й захистили людство від розповсюдження радіації.

Починаючи з моменту аварії на ЧАЕС до Чорнобиля для забезпечення громадської безпеки у зоні відчуження було направлено понад 1,5 тисячі міліціонерів з Донеччини, серед них були й слов'янські правоохоронці.

Один з них - Володимир Шкарупа. Восени 1986 року старший сержант міліції прибув для охорони правопорядку в зону найбільшої техногенної катастрофи 20 століття.

Вперше ми почули про катастрофу наприкінці квітня 1986 року, а вже на початку травня стали прибувати перші біженці, - згадує 62-річний пенсіонер МВС зі Святогірська Володимир Шкарупа. Тоді до нашого міста приходили в буквальному сенсі "ешелони" з жителями Чорнобильського району, Київської, Житомирської та інших областей. Серед евакуйованих було дуже багато дітей, які приїжджали без батьків - великими загонами під керівництвом педагогів. Всіх їх розселяли у місцевих санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах та піонерських таборах - всього в ті роки тут знаходилось 96 (!) так званих "точок відпочинку". Жителі Чорнобиля, Прип'яті та навколишніх сіл прибували практично без речей, з одним комплектом одягу - говорили, що пробудуть тут максимум до кінця літа, а потім зможуть повернутись додому ... Співробітники міліції цілодобово охороняли місця їх проживання, допомагали чим могли.

У листопаді 1986 року 31-річний командир відділення ППС Володимир Шкарупа разом зі своїм підлеглим Володимиром Неварою був направлений у службове відрядження до зони катастрофи. Як їм пояснили по прибуттю на місце призначення, головним завданням міліції була охорона будинків та об'єктів народного господарства Чорнобильського району від мародерів. Багато з тих людей, хто виїхав у поспіху, залишили в своєму житлі все майно, в тому числі й коштовності.

У кожен населений пункт на території "зони відчуження" заступило по співробітнику правоохоронних органів. Сержанту міліції Шкарупі "дісталось" село Паришеве, що знаходилось на відстані близько 10 км від епіцентру вибуху. Для проживання мені виділили один з порожніх будинків, забезпечили "сухпайком" на 30 днів, видали радіостанцію та дозиметр - згадує він сьогодні, - ніяких засобів захисту від радіації для нас передбачено не було. Перше, що бачив щоранку, прямуючи на обхід ввіреної території, була будова зруйнованої атомної електростанції, що віднілась вдалині. З понад тисячу осіб, що проживали тут до аварії, в селі залишилися жити всього п'ять пенсіонерів - чотири жінки й чоловік.

Покинув зону катастрофи Володимир Шкарупа рівно за місяць. За цей час він встиг отримати сильну дозу опромінення. На пенсію за вислугою років капітан міліції Шкарупа вийшов й 1994 році, у той час наслідки чорнобильського "відрядження" вже стали позначатись на його здоров'ї.

Начальник поліції Анатолій Ковальчук побажав ліквідаторам та їх родинам міцного здоров'я, довгих і щасливих років життя.

В цей день хай кожен згадає про ту страшну подію, вшанує пам'ять загиблих і віддасть честь і поклін ліквідаторам.

Слов'янський відділ поліції Донецької області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

4
0

Эта запись была размещена в рубрики: